Umiejętność rozmowy o… seksie

Ile razy próbowałaś podejmować temat seksu, Twój partner szybko zaczynał mówić o czymś innym, obracał wszystko w żart lub nie krył swojego niezadowolenia? Nie poddajesz się, bo oczekujesz szczerości w związku? Poniższe rady pozwolą Ci przeprowadzić nawet najtrudniejszą rozmowę.

  1. Choć dla większości osób to oczywiste, to niektórych styl bycia jest tak nietypowy, że w rozmowach o seksie w większym gronie nie widzą nic niestosowanego. Tymczasem, jeśli zależy Ci na szczerości, nie prowokuj poważnych dyskusji na ten temat na weekendowym rodzinnym spotkaniu.
  2. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego czasu i miejsca. Zainicjuj rozmowę, kiedy macie dobry humor, jesteście wypoczęci, najedzeni, kiedy nigdzie się nie spieszycie, w chwili, gdy nie będą Wam przeszkadzać dzwoniące telefony, krzyki dzieci, czy szczekanie psów. Zadbaj o to, byście spędzali czas tylko we dwoje.
  3. Zaplanuj randkę w Waszej ulubionej restauracji. Wybierz taką, która wyróżnia się romantycznym, intymnym nastrojem. Raczej nie najlepszym miejscem będzie głośny pub, na którego ścianach wiszą telewizory transmitujące mecz. Poszukaj takiego miejsca, w którym nic nie będzie rozpraszać Waszej uwagi.
  4. Możesz również zorganizować piknik, czy zaplanować spacer. Każde miejsce będzie dobre, byle nie dom, w którym zbyt wiele rzeczy z łatwością odciągnie Waszą uwagę od meritum.
  5. Najbezpieczniejszym miejscem na zainicjowanie rozmowy jest środek jeziora. Gdy Twój partner ma skłonność do „uciekania” od dyskusji, wypływając z nim na łódce i dryfując z dala od brzegu, będziesz mieć pewność, że Cię wysłucha…:)
  6. Podczas rozmowy nie wytykaj partnerowi błędów, pamiętaj, że mężczyźni są bardzo wrażliwi na punkcie swojej seksualności. Zamiast tego, postaraj się podzielić z mężem swoimi fantazjami, powiedz mu po prostu, czego pragniesz, jak lubisz być dotykana, co sprawia Ci najwięcej przyjemności. Zwróć uwagę na swój głos – mów spokojnym, a jednocześnie zadowolonym tonem. Gdy skończysz mówić, zamień się w słuch. Uważnie wysłuchaj, co ma do powiedzenia Twój partner. Zrób wszystko, byście doszli do porozumienia i by po rozmowie pozostały Wam miłe wspomnienia.
  7. Obawiasz się, że nie będziesz potrafiła zainicjować rozmowy? Zrób mężowi niespodziankę. Kup mu coś, co będzie nawiązywać do tematu dyskusji – jadalne majtki, żel pobudzający dla mężczyzn, czy też grę erotyczną.
  8. Zanim jednak rozpoczniecie poważną rozmowę na temat „życia łóżkowego”, spróbujcie rozwiązać swoje sprawy podczas seksu. Pamiętaj, że czasami wystarczy nakierować dłonie swojego partnera, szepnąć mu do ucha, czego w danej chwili potrzebujesz, by Wasze odczucia zyskały na intensywności. Nie bój się dążyć do swojej przyjemności 🙂 Pamiętaj, im jest ona większa, tym Twój partner jest szczęśliwszy.

Zostaw komentarz