Przeczytaj, czego najprawdopodobniej jeszcze nie wiesz o cellulicie

O cellulicie wiesz bardzo dużo? Docierające do Ciebie informacje z prasy i z internetu czynią Cię niemal ekspertem w tej dziedzinie? Przeczytaj poniższy artykuł! Poznaj fakty, które nieczęsto ujawniane są na temat „pomarańczowej skórki”.

Przyczyny powstawania

Obok bardzo często powtarzanych przyczyn powstawania cellulitu, wymienić można również te mniej znane:

  • długie siedzenie w pozycji siedzącej (szczególnie z nogami założonymi na siebie lub ugiętymi),
  • wady postawy oraz nieprawidłowości w budowie stóp,
  • noszenie zbyt obcisłych ubrań.

W sidłach genetyki

Większość z nas ma świadomość, że cellulit jest uwarunkowany genetycznie, co oznacza, że matka mająca skłonność do pomarańczowej skórki cechę tę najprawdopodobniej przekaże swojej córce. Mało jednak osób wie o tym, że cellulit ma również dużo wspólnego z tożsamością etniczną. Okazuje się bowiem, że azjatyckie kobiety mają do niego zdecydowanie mniejsze predyspozycje niż mieszkanki Europy.

Cellulit to, według nielicznej grupy naukowców, choroba

Jak mantrę powtarza się, że cellulit to nie choroba, tylko defekt kosmetyczny. Tymczasem do innych wniosków doszedł, między innymi, dr Peter T. Pugliese, który sugeruje, że cellulit prowadząc do destrukcji włókien kolagenowych, ma różne przyczyny oraz istnieją poważne powody, dla których należałoby rozpocząć bardziej szczegółowe badania dotyczące prawdziwego oblicza pomarańczowej skórki. Według naukowca, o cellulicie ciągle wiemy zbyt mało, by  powiedzieć z 100% pewnością, że chorobą nie jest.

Bolesny cellulit

Bolesny cellulit wymaga wizyty w gabinecie dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Taka decyzja jest niezbędna, by podjąć odpowiednie kroki w celu wyleczenia bardziej zaawansowanych zmian. Metody, które zaleci lekarz mogą być bowiem niedostępne lub dużo słabiej osiągalne niż te powszechnie stosowane. Najczęściej specjaliści polecają:

  • mezoterapię,
  • karboksyterapię,
  • cellulipolizę,
  • endermologię,

Sprawę załatwi krem na cellulit

Nieprawda! Krem jest w stanie jedynie zmniejszyć zmiany. Pełni funkcję wspomagającą. Do całkowitego pokonania pomarańczowej skórki niezbędne jest włączenie bardziej kompleksowego leczenia. Tylko zdecydowanie się na zmianę diety, wprowadzenie ćwiczeń oraz ograniczenie pewnych przyjemności, pozwala osiągnąć prawdziwy sukces!

1 Komentarz

  • Ciekawe co dowiemy sie za 20 lat, ze cellulit mozna latwo wyleczyc w 5 minut? XXI wiek, a lekarze ciagle zastanawiaja sie czy cellulit to choroba. dziwne.

Zostaw komentarz