Jak w nowoczesny sposób określić datę owulacji?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu jedną z najpowszechniej stosowanych metod antykoncepcji był tak zwany kalendarzyk. Liczne narodziny dzieci, mimo stosowania się do jego „prostych zaleceń”, unaoczniły jednak szybko całą prawdę o „niezawodności” tej  metody. Po fali urodzeń maluchów poczętych za pośrednictwem metody kalendarzowej, wiele osób przestało się łudzić, że liczenie z kartką i ołówkiem, kiedy wypadają dni płodne, a kiedy bezpłodne to dobry sposób na świadome decydowanie się na potomstwo.
Minęło kilka lat i…

metodę kalendarzykową wzbogacono  o samoobserwację

(czyniąc ją tym samym bardziej skuteczną). Postawiono na kontrolowanie zmian wysokości temperatury oraz ilości i typu wydzieliny pochwowej. Niestety i ten sposób okazał się mało skuteczny, zwłaszcza w niezwykle dynamicznych czasach, kiedy przeciętna kobieta dużo podróżuje, żyje pod ogromną presją, często przeżywa silne stresy, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie organizmu i nierzadko bardzo zaburza odczyt wyników na wykresie. Poza tym naturalne planowanie rodziny, bo tak nazywa się opisaną w skrócie wyżej metodę, wymaga dyscypliny i systematyczności. Nie każda kobieta ma wystarczająco chęci, by podołać tym wymaganiom.

Jakie zatem są dzisiaj alternatywy?

Oczywiście można stosować znane i bardzo cenione mechaniczne i chemiczne metody antykoncepcji, jednak można również pozwolić sobie na seks bez żadnych trudności i skutków ubocznych kryjących się za ich wdrożeniem. Nie trzeba w kluczowym momencie przerywać pieszczot, by móc założyć prezerwatywę. Można zapomnieć o konieczności przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych oraz wynikających z ich zażywania skutkach ubocznych. Rozwiązanie jest bardzo proste – jest nim test owulacyjny.

W ofercie wielu aptek oraz sklepów online można znaleźć test, który wskazuje, czy kobieta w danym momencie może zajść w ciążę, czy jest to niemożliwe. Urządzenie takie tym samym gwarantuje bezpieczeństwo paniom, które w danej chwili nie chcą mieć potomstwa oraz daje dużą szansę powodzenia również tym, które bardzo tego pragną.

Testy owulacji

Calista Saliva Ovulation Tester to jeden z testów owulacji, którego głównymi zaletami są: niezawodność i pełne bezpieczeństwo stosowania. Małe wymiary oraz prosty sposób użycia czynią badanie płodności bardzo dyskretnym i ekspresowym. Urządzenie można mieć zawsze przy sobie i korzystać z niego zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy.  Wystarczy pobrać niewielką ilość śliny z języka, by za pośrednictwem oznaczenia ilości hormonów wydzielanych przez organizm kobiety, uzyskać wynik, określający, czy w danym okresie kobieta jest płodna, czy też nie.

Pełne bezpieczeństwo?

Niestety urządzenie może wskazywać nieprawidłowy wynik. Jest to możliwe jednak tylko w nielicznych przypadkach, na przykład u kobiet w zaawansowanej menopauzie, u tych pań, które dwa miesiące przed użyciem Calisa Saliva Ovulation były w ciąży, u pań zażywających niektóre leki na bezpłodność oraz u tych, które zażywają tabletki antykoncepcyjny. Znając wspomniane zagrożenia, można z niego korzystać jednak w 100% świadomie i tym samym mieć pewność jego skuteczności.

Zostaw komentarz