Kiedy jest najlepsza pora na seks?

Raport profesora Zbigniewa Izdebskiego wskazuje, że Polacy najchętniej kochają się w późne sobotnie wieczory. Tylko nieliczni z nas są świadomi tego, że gotowość na bliskość jest cechą indywidualną każdego człowieka. Każdy w sposób dla siebie właściwy może odczuwać chęć do zbliżeń – dla jednych odpowiednią porą jest 8 rano, dla innych środek nocy, a dla jeszcze innych południe. Kiedy będziesz czerpać z seksu najwięcej przyjemności?

1. Poranek – ulubiona pora na zbliżenie przeciętnego mężczyzny.  Dlaczego? Ponieważ świt (godziny między 5 a 7) w sposób naturalny pobudza wydzielanie męskich androgenów, hormonów odpowiedzialnych za libido, odczucie pożądania i potrzebę inicjacji zbliżeń. Duże znaczenie odgrywa również poranna erekcja, która dla mężczyzn mających problemy ze wzwodem, w sposób kolosalny ułatwia sprawę.

Z kolei przeciętna kobieta budzi się z niskim poziomem estrogenów, stąd jej ochota na seks skoro świt jest dużo niższa. Ogromny wpływ ma również przekonanie płci pięknej, że o poranku nie należą one do najpiękniejszych – pragną się umyć, uczesać, wyszorować zęby…

Jak zatem sprawić, by do seksu jednak doszło? Najlepiej po prostu pozwolić kobiecie na krótkie zabiegi pielęgnacyjne o poranku – jednak dla odmiany towarzyszyć jej podczas krótkiej toalety, nie pozwalając zniknąć na niekończące się minuty w łazience. Wspólne umycie zębów i pochlapanie się wodą może być doskonałym wstępem zmysłowego poranku

2.Po południu – seks w tym czasie jest zazwyczaj utrudniony. Zwłaszcza w środku tygodnia, kiedy większość osób pracuje, robi zakupy, załatwia pilne sprawy, zajętych jest po prostu wieloma innymi sprawami, którym daleko do miłosnych igraszek. Tymczasem badania wykazują, że między 17 a 19 mężczyzna osiąga maksymalny poziom testosteronu. Podobnie reagują kobiety, których estrogeny oddziałują dużo intensywniej, poprawia się również krążenie krwi. Nie powinien dziwić zatem fakt, że to właśnie seks po południu sprzyja poczęciu. Najwyższa płodność u kobiet przypada średnio na godzinę 15-17. Również w tym czasie mężczyźni wytwarzają najwięcej plemników! Dlatego jeśli chcesz mieć dziecko, kochaj się po południu!

3.Wieczór – seks wieczorem jest najbardziej naturalny, jednak jest on również najbardziej „zagrożony”. Przede wszystkim ze względu na kumulujące się w trakcie dnia emocje. Wiele par nie jest w stanie pozostawić za drzwiami sypialni problemów, narastających frustracji. Późne kładzenie się spać nie sprzyja bliskości. Wiele osób zamiast radosnej aktywności wybiera najzwyczajniej w świecie sen…Duża grupa postrzega ponadto wieczorny seks  w kategorii obowiązku, który warto szybko „odhaczyć” i mieć święty spokój. Dlatego jeśli w Waszej sypialni dominują takie uczucia, przełamcie opory i kochajcie się w innych porach dnia!

3 komentarze

Zostaw komentarz