Jak sprawić, by żona pragnęła częstszych zbliżeń? 5 niezawodnych rad

Mężczyźni potrzebują więcej seksu niż ich partnerki – prawda czy fałsz? Oczywiście sformułowanie to jest pewnym uogólnieniem, czy nawet stereotypem, nie można go odnieść do każdego związku, bo ten jak wiadomo, jest bardzo indywidualny i dla każdego jedyny w swoim rodzaju. Jedno jest pewne – problem pod tytułem – jak zachęcić żonę/dziewczynę do częstszego seksu zajmuje wiele miejsca w głowach polskich mężczyzn. Jak osiągnąć cel bez narzekań i natrętnego sugerowania? Przeczytaj.

Zmniejsz jej stres

Kobieta, mająca każdego dnia bardzo wiele obowiązków, często czuje się zestresowana i sfrustrowana. Ma wrażenia, że z niczym nie zdąża na czas, że im więcej pracuje, tym więcej ma na głowie rzeczy niezałatwionych. Czuje się zmęczona i niespełniona w pełni na żadnym polu – ani jako żona, ani jako matka, ani jako pracownik.
Najlepiej zapytaj wprost, co Twoją żonę najbardziej stresuje lub jeśli wiesz, jakich obowiązków szczególnie nie lubi, przejmij je za nią. Opłać rachunki, umyj naczynia, wyjdź z psem. Zrób coś z własnej inicjatywy. Nie czekaj aż powie Ci, że śmieci wypadają z kosza, sam  je wynieś, zanim Cię o to poprosi. Gdy raz powie Ci o czymś, staraj się daną rzecz zrobić od razu. Nie dopuść do sytuacji, kiedy zdenerwowana będzie musiała Ci o czymś powtórzyć. Twoje starania na pewno zostaną docenione. Twoja partnerka z pewnością będzie bardziej otwarta na wspólnie miło spędzony czas.

Pozwól jej odpocząć

Zadbaj o to, by Twoja żona miała więcej czasu na sen. Jeśli po całym dniu pracy, zerwaniu się skoro świt z łóżka i ogromnej aktywności, Ty chcesz zainicjować „spotkanie w łóżku”, nie dziw się, że ona woli przyłożyć głowę do poduszki i szybko zasnąć. Gdy kobieta jest przemęczona, nie ma ochoty na zbliżenia.
Co możesz zrobić? Masz małe dziecko? Zabierz je na spacer, na plac zabaw, czy do kina. Niech Twoja żona ma dwie godziny tylko dla siebie, podczas których będzie mogła wziąć relaksującą kąpiel, czy po prostu się zdrzemnąć. Gdy nadchodzi wieczór, postarajcie się spędzić go w spokojny sposób. Wyciszcie się, spędzając czas razem na kanapie przed telewizorem lub w bardziej aktywny sposób, jednak nie przemęczając się. Dzieci połóżcie spać, niech wam nie przeszkadzają. A potem…:)

Zrób jej przyjemność

Nie musicie od razu wybierać się do eleganckiej restauracji. Wystarczy, że wykażesz się inwencją. Wychodząc rano do pracy, zostaw jej kwiatek zerwany z ogródka obok filiżanki, na lustrze w łazience przyklej karteczkę z miłym wyznaniem, napisz miłosnego smsa, czy zaproponuj wspólny romantyczny spacer.

Słuchaj, co do Ciebie mówi

Gdy kobieta jest zestresowana, musi się wygadać. Co wtedy robić? Po prostu słuchaj, możesz zadawać jakieś pytania, kiwać potakująco głowo, czy po prostu ją przytulić. Daj jej tyle czasu, ile potrzebuje. Nie musisz jej niczego radzić, rozwiązywać problemu, jeśli wyraźnie Cię o to nie poprosi. Daj się jej po prostu wygadać, dzięki temu Twoja partnerka odstresuje się i będzie gotowa zamknąć daną sprawę, nie powracając do niej już danego dnia, spędzając z Tobą miło czas.

Okazuj jej czułość

Choć dla mężczyzny może wydawać się to dziwne, to kobieta przygotowuje się do seksu przez cały dzień. Przeciętna przedstawicielka płci pięknej musi czuć się bezpiecznie i komfortowo, by zbliżenie było dla niej naprawdę satysfakcjonujące. Mężczyzna może być gotowy właściwie zawsze i wszędzie. Z kolei jego partnerce w natłoku codziennych spraw trudno jest nastawić się na miłe chwile bliskości, jeśli w trakcie jego trwania nie doświadcza czułości. Dlatego nie zapominaj o buziaku na dzień dobry, o zwykłym przytuleniu, czy pogłaskaniu po dłoni. Bądź dla niej czuły i opiekuńczy. Gdy idziecie do samochodu, przejmij od niej ciężką torbę, otwórz drzwi, podjedź pod dom, jeśli na zewnątrz leje… Myśl o niej i staraj się być dla niej dobry, traktując ją czasami jak swoją księżniczkę. To na pewno poskutkuje….Jeśli nie od razu, to bądź wyrozumiały. Na efekty nie będziesz musiał długo czekać.

2 komentarze

  • Może faktycznie, jaja trzeba mieć, ale jaja to nie wszystko. Także rady się przydadzą, gdyż kobiety potrafią być straszne, rozkapryszone tym bardziej jeśli mają jakieś bóle głowy lub też jeszcze gorsze swoje humory, których nie da się rozgryźć. Nieraz faktycznie lepiej być miłym, pomocny i dostać coś w zamian, niż kłócić się o jakiś drobiazg. Chociaż faktycznie nieraz nawet rady nie pomogą, gdyż kobieta po prostu nie chce.

Zostaw komentarz