Cała prawda o pięciu najpopularniejszych sposobach na rozstępy

Dla kobiet rozstępy to szczególny problem. Bywa bardzo nieatrakcyjny oraz żenujący. Zagrożeń pojawienia się nieestetycznych linii jest przy tym tak wiele, że trudno czuć się bezpiecznym. Ciąża, okres dorastania i aktywnego wzrostu, tycie – to nie wszystkie czynniki sprzyjające powstawaniu niedoskonałości. Niestety jest ich dużo więcej! Na szczęście są sposoby, które pozwalają wyrównać kolor skóry… Jednak czy aby na pewno wszystkie są tak skuteczne, jak sądzimy?

Masło kakaowe

Masło kakaowe to bardzo popularny składnik stosowany na rozstępy, jednak budzący wiele kontrowersji. Jego stosowanie zaleca się zwłaszcza kobietom w ciąży. Składnik ten jest naturalny oraz w pełni bezpieczny w stosowaniu. Poprzez delikatne wcieranie w skórę brzucha i ud daje efekt doskonałego nawilżenia i odżywienia skóry,  wymaganego i niezbędnego szczególnie w ciąży.
Spór dotyczący tego, czy masło kakaowe jest skuteczne postanowili rozstrzygnąć naukowcy  z Uniwersytetu Medycznego w Bejrucie. W badaniu wzięło udział 210 kobiet w ciąży. Połowa pań na skórę nakładała masło kakaowe, druga – placebo. Wynik był zaskakujący – czerwone pręgi pojawiły się u kobiet w jednej i drugiej grupie. Ilość pań, które nie uchroniło masło kakaowe i placebo była w każdej grupie porównywalna. Jaki więc jest wniosek? Nie ma żadnych medycznych dowodów na to, że masło kakaowe skutkuje! Dlatego też, jeśli zdecydujemy się go używać w ciąży, warto kurację antyrozstępową wesprzeć stosowaniem również innego preparatu na rozstępy.

Olejek z witaminy E

Olejek z witaminą E jest mieszany z wodą i aplikowany na skórę. Stosowany codziennie pozwala tonować nierówności skóry i wyraźnie je wygładzić.
Niestety metody tej nie poleca się osobom w ciąży i karmiącym piersią. Bezpiecznie można ją stosować po tych okresach. Roztwór warto przygotować w małej ciemnej buteleczce i postawić w zacienionym miejscu. Inny sposób to dodanie kilku kropel witaminy E do balsamu do ciała.

Aloe Vera (aloes zwyczajny)

To naturalny i całkiem bezpieczny w stosowaniu składnik wielu preparatów. Pozwala skutecznie zmniejszać widoczność rozstępów w ciąży. Działa ponadto bardzo pozytywnie na powierzchnię skóry – wyraźnie ją wyrównując i naprężając. Składnik doskonale nawilża, leczy i regeneruje pojawiające się na skórze zmiany. Tak czynne działanie pozwala zlikwidować rozstępy, które są na ciele już od dłuższego czasu.
Gdzie odnaleźć aloes zwyczajny? Składnik ten wykorzystano, między innymi, w produkcji preparatu – Revitol Stretch Mark. Dowiedz się więcej.

Laseroterapia

Równie dużą popularnością, co stosowanie powyższych metod, cieszy się usuwanie rozstępów przy pomocy lasera. Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym. Pozwala usunąć rozstępy oraz aktywnie wspomaga regenerację skóry. Powierzchnia staje się równa pod względem kolorystycznym i strukturalnym. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie kilku zabiegów – zazwyczaj od 4-8. Koszt jednego jest równy od 150 do 450 złotych. Duże różnice cen uzależnione są od rozległości problemu oraz typu studia kosmetycznego.
Laseroterapia jest bardzo skuteczna. Jedynym minusem jest ryzyko wystąpienia powikłań. Jednak ich incydentalny charakter powinien uspokoić każdego, kto rozważa poddanie się temu zabiegowi. Z drugiej strony należy wybierać takie miejsca, takie studia kosmetyczne, w których używa się najwyższej jakości, profesjonalnego sprzętu, a personel jest dobrze przygotowany do pracy. Dzięki temu zminimalizuje się ryzyko pojawienie się ewentualnych problemów z usunięciem rozstępów i ze skutkami ubocznymi zabiegów.

Mikrodermabrazja

Polecana w wielu salonach kosmetycznych jest bardzo często wykonywana. Polega na ścieraniu zewnętrznych warstw komórek i dzięki temu zmniejszeniu widoczność rozstępów. Istnieje wiele urządzeń przystosowanych do wykonania zabiegu – ultradźwiękowe, z diamentową głowicą, wykorzystujące podciśnienie oraz tlenek glinu.
Trzeba się jednak pogodzić z tym, że mikrodermabrazja spłyca niedoskonałości, jednak nie w każdym przypadku jest w stanie wyeliminować je do końca. Inna kwestia to konieczność poddania się kilku zabiegom – najczęściej od czterech do sześciu. Cena jednego zabiegu kształtuje się od 200-350 złotych.

2 komentarze

Zostaw komentarz