Sześć rad, jak poprawić jakość nasienia

Odpowiednia jakość nasienia jest niezbędna do zapłodnienia. Mała ilość plemników to bowiem jedna z głównych „męskich przyczyn”, mogąca powodować trudności w zapłodnieniu komórki jajowej. Jak w naturalny sposób poprawić tę wartość?

Istnieje wiele sposobów zwiększenia ilości plemników w spermie. Warto je rozważyć, jeśli w jednym wytrysku nasienia jest poniżej 200 milionów plemników (by dowiedzieć się, ile jest plemników w spermie, konieczne jest wykonanie specjalistycznego badania). Za normę uznaje się wartość od 200 do 500 milionów.

 1. Zminimalizuj stres. Zadbaj o to, by znaleźć dobre sposoby na redukcję wewnętrznego napięcia.
 2. Noś luźną bieliznę wykonaną z naturalnych materiałów, na przykład bokserki. Zbyt obcisłe majtki, zwłaszcza w ciepłe dni, utrzymują jądra w zbyt wysokiej temperaturze i zmniejszają produkcję plemników.
 3. Ostatnie badania pokazują, że aby zwiększyć szansę na zapłodnienie, należy kochać się często z partnerką w dni płodne. Oczywiście większą ilość plemników podczas wytrysku zapewnisz sobie wtedy, kiedy będziesz ograniczał kontakty seksualne, jednak praktyka pokazuje, że najłatwiej zajść w ciążę przy częstych zbliżeniach (kiedy ilość plemników każdorazowo jest relatywnie niższa).
 4. Zwróć uwagę na swoją dietę. Ma ona kolosalne znaczenie w temacie „ jakość spermy”. Nie jedz tłustych, wysoko przetworzonych dań. Miej zawsze czas na spokojne spożycie urozmaiconych posiłków.  Możesz spróbować również: selera, bananów, awokado, ostryg, migdałów i orzechów –  produktów spożywczych, którym przypisuje się moc zwiększania ilości spermy u mężczyzn. Staraj się również pić dużą ilość naturalnej wody mineralnej, systematycznie nawadniając organizm.
 5. Uprawiaj sport. Jednak jeśli jesteś zawodowym sportowcem, zmniejsz intensywność swoich ćwiczeń fizycznych.
 6. Ogranicz palenie papierosów i picie alkoholu. Najlepiej jednak, jeśli zrezygnujesz z nich całkowicie. Oczywiście okazjonalne wypicie piwa, czy wina nie zaszkodzi jakości spermy, jednak częste spożywanie ma na nią bardzo negatywny wpływ.

5 komentarzy

 • Mówimy tu o JAKOŚCI I ILOŚCI nasienia!!! To, że rodziny patologiczne, alkoholicy i narkomani mają dzieci to nic nie normalnego, natomiast takie przekładanie i negowanie myśli przewodniej artykułu jak to zrobiłeś Ursus jest delikatnie mówiąc daleko idącym uproszczeniem i mijaniem się z tematem – to tak jakby napisać, że “idioci nie potrafią czytać” …. jeśli skończył parę klkas podstawówki to przeczyta, tylko zdecydowanie gorzej ze zrozumieniem tego co czyta. Jak widać poprzez takie uproszczenia można dojść do bardzo interesujących wniosków.

 • Do tych 6 rad ja dołączę 7 – zacznij zażywać AXAREN MEN, suplement diety dostępny w aptece! Bez ściemy wpływa na wzrost ilości plemników, zwiększa ich żywotność i ruchliwość oraz korzystnie wpływa na ich proces powstawania i dojrzewania. Koleżanki z pracy mąż to brał jak się starali, udało im się po 2 miesiącach. Wiedziała, że ja też się z żoną staram, i mi podrzuciła opakowanie męża. Mi i żonie udało się po 3 miesiącach brania, wcześniej staraliśmy się ponad pół roku. Nie wiem dokładnie jak to działa, ale działa i to jest najważniejsze! Serio polecam. na pewno nie zaszkodzi, bo skład to same witaminy i przeciwutleniacze, a jak pomoże to tylko na plus!

 • Ciekawe “rady”? Rodziny patologiczne alkohol, papierosy oraz narkotyki są najbardziej plenne. No i jak to się ma do twojego artykułu autorze Dorota. Kit wciskasz ludziom, ot co.

  • Ursus, każdy ma prawo do swojej opinii. Ty również. Być może ktoś z Czytelników odniesie się do Twojej wypowiedzi…Ja tego nie zrobię.

Zostaw komentarz