Przepis na kąpiel antycellulitową

Czy wiesz, że możesz pomóc swojej skórze zmniejszyć cellulit, biorąc kąpiel antycellulitową? Nie musisz liczyć się z wysokimi kosztami przygotowania takiego zabiegu. Dowiedz się, jakie to tanie i proste…

Czego potrzebujesz?

  • trzy łyżeczki olejku awokado,
  • dwie łyżeczki miodu,
  • jedna łyżeczka wódki,
  • trzy krople oleju jałowcowego,
  • dziesięć kropel oleju lawendowego,
  • pół szklanki siarczanu magnezu (soli gorzkiej, soli angielskiej) – perfumowanej albo też zwykłej (w Anglii i USA produkt znany pod nazwą Epsom Salts). Kupisz na przykład tutaj.

Temperatura wody

Kąpiel należy przygotować z ciepłej, jednak niegorącej wody. Siarczan magnezu zaleca się rozpuścić pod strumieniem wody.

Aktywne substancje

Nałóż do małej miseczki olejek z awokado, miód, wódkę, olej z jałowca oraz z lawendy. Każdy ze składników dodawaj pojedynczo, każdorazowo dokładnie mieszając otrzymywaną tak zawartość miseczki.

Kąpiel

Poleż w wodzie z solą przez pięć minut. Następnie wlej ¾ zawartości miseczki z gotowym olejkiem do wanny i lekko poruszając nogami, staraj się delikatnie rozmieszać aktywne substancje w całej zawartości wody.

Następnie wylej między dłonie pozostałą zawartość przygotowanego wcześniej olejku i wetrzyj go w powierzchnię skóry szczególnie narażoną na występowanie cellulitu – tam, gdzie już obserwujesz pomarańczową skórkę oraz na powierzchnię szczególnie na nią podatną, na której chcesz przeciwdziałać problemowi.

Poleż w wannie następne 20 minut, po czym wyciągnij korek. Opłucz ciało zwykłą wodą z kranu. Dla osiągnięcia najlepszych efektów poleca się powtarzać kąpiel dwa razy w tygodniu.

1 Komentarz

Zostaw komentarz