Niedojrzała impotencja – o problemie nastolatków

Problemy z erekcją, czy inaczej mówiąc z przeprowadzeniem pełnego aktu seksualnego, są utożsamiane ze starszym wiekiem. Praktyka wielu par pokazuje jednak, że kwestia ta jest aktualna niezależnie od wieku. Obserwuje ją u siebie również wielu młodych chłopaków. Ich kłopoty z utrzymaniem erekcji mogą być spowodowane brakiem równowagi hormonalnej, zażywaniem narkotyków, piciem alkoholu, czy stresem. Trudności w tym wymiarze nie są jednak wyrokiem! Można sobie z nimi poradzić w dość prosty sposób. Przeczytaj, jaki.

Uważaj na to, co zażywasz

Jeśli nie jesteś pełnoletni, nie używaj żadnych leków zapisywanych bez recepty. Twój organizm nie jest wystarczająco dojrzały, by radzić sobie z oddziaływaniem niektórych bardzo silnych preparatów.

Szczególnie groźne jest przyjmowanie sterydów oraz narkotyków. Substancje te bardzo niekorzystnie wpływają na stan zdrowia oraz są najczęstszą przyczyną impotencji u młodych mężczyzn. Dlatego jeśli chcesz stawać na wysokości zadania, przerwij stosowanie wszystkich leków niezapisanych przez lekarza.

Bez stresu

Postaraj się odprężyć. Stres jest bowiem wrogiem satysfakcjonującego życia seksualnego. Znajdź swój sposób na rozładowanie stresu – możesz trenować jogę, wybrać ulubioną przez siebie formę sportu, czy też spędzić czas w inny, przyjemny dla Ciebie sposób. Pomocne może być również odpowiednie rozplanowanie codziennych zadań, które będzie ograniczało ilość sytuacji stresowych spowodowanych trudnością ze zdążeniem ze wszystkim na czas.

Bez papierosów i alkoholu

Uwielbiasz palić i pić? Musisz liczyć się z tym, że dwie te używki nie przynoszą Ci chwały w łóżku. Nikotyna zwęża naczynia krwionośne, sprawiając, że krew ma trudności w dotarciu do kluczowych dla satysfakcjonującego seksu partii ciała. Skutek jest taki, że erekcja jest dużo trudniejsza do utrzymania. Z kolei alkohol ma negatywny wpływ na gospodarkę hormonalną. Dodawanie za jego pośrednictwem sobie odwagi to jeden z najgłupszych pomysłów (choć niestety bardzo popularnych), na jaki można wpaść.

Śpij przynajmniej siedem godzin

Brak snu i ogólne przemęczenie jest powodem zaburzeń natury seksualnej u nastolatków. Konieczne jest dlatego o zadbanie o dobry nocny sen trwający przynajmniej siedem godzin. To minimum, które pozwala zachować dobrą sprawność seksualną.

Skontaktuj się z lekarzem

Rozmowa z obcą osobą może być trudna, jednak czasami jest konieczna. Dlatego zanim udasz się do lekarza, możesz, jeśli masz wyrozumiałą partnerkę, spróbować porozmawiać właśnie z nią szczerze o swoim problemie. Jednak jeśli uznasz, że lepiej poradzić się specjalisty, nie krępuj się skorzystać z możliwości rozmowy z lekarzem w cztery oczy lub za pośrednictwem wielu stron internetowych.

Możesz również udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który sprawdzi, czy Twój problem nie ma źródła w nieprawidłowościach w funkcjonowaniu organizmu. Ustalić to możesz za pośrednictwem podstawowych badań, w tym poprzez sprawdzenie poziomu hormonów we krwi.

Zostaw komentarz