Oczar wirgiński – naturalny sposób na trądzik

Oczar wirgiński (Hamamelis virginiana L.) to roślina odkryta i pierwszy raz wykorzystana w celach leczniczych przez Indian. Otrzymywany z liści krzewu oraz z kory, cudowny preparat bardzo szybko zasłynął wśród plemion ze swoich niespotykanych właściwości zdrowotnych. Dzisiaj jego skuteczność potwierdza wielu lekarzy i naukowców, wykorzystując go jako preparat ściągający, przeciwkrwotoczny, przeciwzapalny oraz przeciwbakteryjny. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Oczar wirgiński przez wielu oceniany jest jako doskonałe remedium na trądzik!

Występowanie

Roślina w naturalnych warunkach występuje w Stanach Zjednoczonych. W Polsce ze względu na swoje właściwości uprawiana jest w ogrodach i parkach.

Co zawiera?

Zalety wynikające ze stosowania oczaru wirgińskiego mają swoje źródło przede wszystkim w kwasie taninowym oraz we flawonoidach. Poza tym warto wiedzieć, że roślina nie zawiera żadnych substancji, które mogłyby uczulać. Jej stosowanie jest całkowicie bezpieczne. Nie wykryto również żadnych skutków ubocznych wynikających ani z krótkotrwałego ani z dłuższego stosowania. Nie ma ku temu żadnych dermatologicznych przeciwwskazań.

Właściwości dezynfekujące

Oczar wirgiński to preparat o doskonałym działaniu dezynfekującym. Dzięki likwidacji bakterii z powierzchni skóry pozwala ograniczyć powstawanie form zapalnych skóry oraz aktywnych i ostrych zmian trądzikowych.

Właściwości ściągające

Roślina wyróżnia się również właściwościami ściągającymi oraz antyutleniającymi. Dzięki stosowaniu jej w formie toniku, można zmniejszyć rozpulchnione pory skóry. Nie trzeba obawiać się  silnego, podrażniającego wrażliwą skórę działania. Oczar jest delikatny i nie wysusza skóry.

Nie dopuszcza do zakażenia

Roślina sprawia, że skóra staje się lekko znieczulona, tym samym redukuje się uczucie napięcia oraz podrażnienia. Poleca się ją stosować na miejsce skaleczeń, oparzeń, użądleń i ukąszeń owadów. Oczar ma również tę zaletę, że nie pozwala do wystąpienia dalszego zakażenia.

Zmniejsza obrzęk skóry

Kolejna zaleta stosowania oczaru to zmniejszenie obrzęku skóry oraz niedopuszczanie do wystąpienia trudno gojących się zmian, które zazwyczaj pozostawiają po sobie jedynie blizny. Roślina przyspiesza gojenie oraz nie dopuszcza do zakażenia. Reguluje również podskórne krążenie. Jest to możliwe, dzięki zawartości flawonoidów oraz substancji aktywnych w żywicy rośliny.

Pomaga zachować równowagę skóry

Wiele działań pielęgnacyjnych zamiast poprawiać wygląd cery, zaburza w niej naturalną i tak potrzebną dla niej harmonię. W konsekwencji tego dochodzi do podrażnienia jej powierzchni, bolesności i nadmiernej suchości. Dzięki temu, że oczar wirgiński jest w 100% naturalny, nie zakłóca równowagi skóry i tym samym poprawia jej wygląd.

Aplikacja

Oczar wirgiński można otrzymać w formie płynnej, czy jako spray. Jak używać tak dostępnego roztworu? Niewielką ilość substancji należy wylać na bawełniany wacik i przemywać twarz dwa razy dziennie. Nie stosować częściej niż trzy razy dziennie!

Roślina dostępna jest również jako bardzo popularny dodatek rożnego typu kremów, balsamów, maści, żeli i maseczek. Oczar wirgiński nie powinien być spożywany!

Znasz inne zalety oczaru wirgińskiego? Czy roślina ta pomaga Ci w leczeniu trądziku?

Zostaw komentarz