Jak poprawić damskie libido? 12 skutecznych sposobów

Damskie libido można porównać do morza – czasami niezwykle spokojnego, niemal nieobecnego i podobnego do jeziora, a niekiedy prawdziwie wzburzonego oraz pełnego niespodzianek. Te zmiany intensywności doznawania są czymś najzupełniej prawidłowym – częściowo podlegającym woli, ale w większym zakresie całkowicie od niej niezależnym. Problem „braku ochoty” ma bardzo szeroki zakres. Okazuje się, że dotyka dwie na trzy kobiety w pewnym okresie życia.

Skoro prędzej czy później odczujemy go niemal wszystkie, może warto poznać metody rozpalania zmysłów? Przedstawiam je poniżej.

 1. Popracuj nad redukcją stresu. Jest on bowiem najbardziej paraliżującym uczuciem, który wpływa na jakość życia seksualnego.
 2. Więcej odpoczywaj. Gdy jesteś przemęczona, wiecznie gdzieś gonisz, masz mnóstwo rzeczy na głowie, trudno o spontaniczność w łóżku. Zamiast z gorącymi spotkaniami, Twoja sypialnia może zacząć Ci się kojarzyć tylko i wyłącznie ze snem.
 3. Sprawiaj sobie więcej przyjemności. Bardziej dbaj o siebie, rób wszystko, by być szczęśliwą.
 4. Przeczytaj jakiś pikantny romans. Niech to będzie książka, która podziała na Twoją wyobraźnię i sprawi, że ujrzane w wyobraźni za jej pośrednictwem sceny będziesz chciała przeżyć na żywo.
 5. Ubierz się seksownie. Nie musisz od razu zakładać zmysłowej sukienki, czy wysokich obcasów, czasami wystarczy piękna bielizna. Mając na sobie coś seksownego, Twoje myśli będą bardziej podatne na sugestie partnera.
 6. Pamiętaj o aktywności fizycznej. Kobiety pracujące nad swoją kondycją mają więcej siły, są bardziej wytrzymałe i giętkie. Pod wpływem wysiłku następuje również lepszy dopływ krwi do narządów płciowych. Jednak najważniejsze jest to, że ćwiczenia fizyczne, co potwierdzają liczne badania, poprawiają libido.
 7. Zwróć uwagę na leki, które przyjmujesz. To właśnie one mogą powodować obniżenie libido. Jeśli w trakcie ich przyjmowania zaobserwowałaś suchość pochwy, znużenie, wahania nastroju, najprawdopodobniej przyczyna leży właśnie w ich oddziaływaniu.
 8. Sprawdź, czy z Twoją tarczycą jest wszystko w porządku. Gruczoł ten jest bowiem odpowiedzialny za regulowanie wydzielania hormonów do Twojego ciała, a te z kolei w sposób kolosalny mają wpływ na Twój popęd płciowy.
 9. Może warto sięgnąć po afrodyzjaki? Wybierzcie się z partnerem na uroczystą kolację składającą się między innymi: z ostryg, pestek dyni, bananów oraz jaj.
 10. Spróbuj naturalnych, w pełni bezpiecznych i co najważniejsze skutecznych preparatów poprawiających libido kobiet.
 11. Zainwestuj w żele nawilżające do miejsc intymnych. Produkty te pozwolą Ci szybko poczuć chęć do zbliżeń. Sprawią, że wspólnie spędzane chwile będą dużo przyjemniejsze, co być może skłoni Cię do ich częstszego powtarzania :).
 12. Jeśli żaden sposób nie pomaga, umów się na wizytę u lekarza.

2 komentarze

 • To nieprawda, że jak kobieta kocha mężczyznę to zawsze ma ochotę…Czas najwyższy powiedzieć to głośno i wyraźnie! My kobietki jesteśmy zdecydowanie bardziej skomplikowane niż może się to wydawać! 🙂

Zostaw komentarz