Jak używać samoopalacza?

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do tego, że opalanie na słońcu oraz w solarium jest niezdrowe i że nie ma lekarza ani specjalisty, który by nie wskazywał alternatywnego sposobu zdobywania brązowej karnacji. Najbardziej oczywistym jest oczywiście używanie samoopalacza. Niestety, sama nieraz przekonałam się, że nie jest to proste. Szczególnie wiele trudności przynosi aplikacja kosmetyku, a dokładnie uzyskanie naturalnego i pięknego wyglądu bez zacieków i jakichkolwiek nierówności na skórze. Po paru metodach prób i błędów okazało się jednak, że nie jest to aż tak skomplikowane, jak mogło mi się wydawać….

Wybierz odpowiedni

Nie da się ukryć – masz szeroki wybór. Nie każdy produkt, który sprawdza się w przypadku koleżanki, będzie dobry właśnie dla Ciebie. Co prawda istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowoczesny samoopalacz, w którym zlikwidowano najważniejsze wady tego typu produktów, będzie dobrą propozycją dla Twojej skóry, to nigdy 100% pewności nie ma.

Samoopalacze dostępne są w wersjach dla osób z różną karnacją – ciemniejszą i jaśniejszą. Istnieją specjalistyczne preparaty do twarzy i do ciała. Na specjalne życzenie klientów zostały stworzone kosmetyki pozbawione typowego zapachu dla samoopalacza, preparaty odmładzające, czy w różnych formach: żeli, mleczka, kremów, sprayach, chusteczek.

Dla suchej skóry przeznaczone są samoopalacze nawilżające o kremowej konsystencji. Z kolei tłusta skóra odwdzięczy się nam za wybór konsystencji musowych lub żelowych.

Szczególnie dobry, bo uniwersalny samoopalacz znajdziesz tutaj.

Jak aplikować samoopalacz?

Aplikacja samoopalacza to nie lada wyzwanie. Dla początkujących dużo prostsze jest udanie się do salonu kosmetycznego i tam skorzystanie z usług brązowienia ciała. Okazuje się jednak, że  działanie w myśl z góry określonych reguł (co sprawdziłam na własnym przykładzie)pozwala uzyskać zdumiewający efekt naturalnej opalenizny.

  • Do uzyskania pięknej opalenizny potrzebujesz dobrej klasy samoopalacza oraz rękawiczek lateksowych.
  • Zanim nałożysz samoopalacz należy zadbać o odpowiednie złuszczanie skóry (najlepiej zabieg przeprowadzić dzień prędzej). Zapominając o tej konieczności, najpewniej otrzymasz efekt nierównomiernego koloru skóry, pełnej plam i zacieków. Złuszczanie należy przeprowadzić w trakcie kąpieli przy pomocy mechanicznego peelingu (szczególną uwagę należy przyłożyć do obszaru kolan oraz łokci).
  • Depilujesz wszystkie miejsca, na których chcesz rozsmarować samoopalacz. Należy to zrobić wyjątkowo dokładnie i starannie.
  • Następnie suszysz skórę i dokładnie się wycierasz.
  • Pomieszczenie, w którym będziesz nakładać samoopalacz nie powinno być zbyt wilgotne ani nie powinna panować w nim zbyt wysoka temperatura. Należy przebywać w takich warunkach, które nie będą prowokowały pocenia się.
  • Zanim rozprowadzisz samoopalacz należy zwrócić szczególną uwagę na suche miejsca, na których bardzo często powstają smugi – kolana, dłonie, stopy, łokcie. Na te obszary należy wklepać balsam nawilżający (czekasz aż się wchłonie). Przed samą aplikacją samoopalacza na te miejsca, należy czynność powtórzyć.
  • Następnie należy zdjąć biżuterię. Nałożyć rękawiczki lateksowe, co pozwoli uniknąć przebarwień między palcami oraz na paznokciach.
  • Samoopalacz należy nakładać powoli, nie spiesząc się –  na nogi od kostek, wierzchnią warstwę stóp, piszczeli i łydek, w kierunku kolan, ud, pośladków i bioder. Preparatu nie należy stosować na pięty ani palce u nóg.
  • Do „opalania” dekoltu, szyi i twarzy warto wybrać specjalny preparat, który ma delikatniejszą, przystosowaną do tego zadania formułę. Aplikację w tym miejscu zacząć trzeba od związania włosów i wykonania peelingu oraz dodatkowego zabezpieczenie kremem nawilżającym ust i brwi. Następnie należy nałożyć krem nawilżający pod oczy (by uzyskać w tym miejscu jaśniejszy odcień opalenizny) i bardzo cienką warstwę preparatu nakładać na twarz, szyję i dekolt. Przez kolejne trzy godziny nie wolno nakładać makijażu. Dla uzyskania naturalnego efektu podkreślić trzeba jeszcze raz samoopalaczem policzki, czoło i nos. Nie wolno zapomnieć o małżowinach i skórze za uszami, na które należy położyć bardzo cienką warstwę.
  • Przez kwadrans staraj się nie dotykać niczego, najlepiej również przez godzinę się nie ubieraj. Przez 2-3 godziny maksymalnie ogranicz kontakt z wodą, a następną kąpiel, czy prysznic weź po około 7-9 godzinach. Przez jakiś czas na wszelki wypadek zrezygnuj z zakładania białych ubrać, wycieraj się kolorowymi ręcznikami.

Zostaw komentarz