Zapalenie pęcherza? Lecz się żurawiną!

Wiecznie zielone krzewy o małych czerwonych owocach mogą poradzić sobie z niejednym problemem. Już od dawien dawna stosowane są w chorobach pęcherza. Nic dziwnego, że nie do przecenienia sławie rośliny oddano hołd, tworząc co najmniej kilkanaście muzeów żurawiny na całym świecie. Jedno z  najsłynniejszych znajduje się w  Plymouth, w stanie Massachusetts. Jak wykorzystać zalety czerwonych owoców? Dowiesz się, czytając dalej.

Infekcje dróg moczowych? Masz rozwiązanie!

Owoce żurawiny to małe, czerwone kuleczki o kwaśnym smaku. Są bardzo dobrym źródłem antyoksydantów oraz witaminy C, znanej ze swoich właściwości wzmacniających odporność. Dzięki alkalizowaniu moczu uzyskuje się doskonały efekt skracania infekcji dróg moczowych. Jednak to nie wszystko. Żurawina bogata jest ponadto w proantocyjany i taniny, substancje, które pozwalają szybko uwolnić drogi moczowe do bakterii E. Coli. Dzięki nim zmniejsza się również ilość namnażania niedobrych bakterii. Niekorzystne dla funkcjonowania organizmu substancje nie przywierają do ścianek dróg moczowych, przeciwnie – są z nich szybko wypłukiwane.
Żurawina nie zakwasza moczu, dlatego też może być stosowana przez osoby chore na kamicę żółciową. Przez niektórych lekarzy zalecana jest do dłuższego stosowania, w celach profilaktycznych.

Zaordynuj kurację!

Cierpisz na ciągle nawracające zapalenie pęcherza? Potrzebna będzie Ci kuracja, która potrwać powinna przynajmniej trzy tygodnie. Podczas jej stosowania codziennie pij sok z żurawiny lub jedz produkty na bazie rośliny: na przykład kisiel, kompoty, konfitury, czy suplementy z żurawiną. Możesz również nabyć herbatki z żurawiny oraz specjalne kapsułki napełnione czerwonymi owocami. W sezonie warto kupić świeżą żurawinę z polskich zbiorów. Dostępna jest ona na wielu straganach. Kupując większą ilość owoców, możesz je zamrozić i przechowywać przez kilka miesięcy.

Znasz inne zalety włączenia żurawiny w dietę? Podziel się nimi!

4 komentarze

  • sama żurawina niejednokrotnie nie wystarczy. Ja wspomagam się żurascinem uro, który polecil mi urolog po zakończonym leczeniu antybiotykiem

    • Warto dodać, że żurascin uro zawiera nie tylko wyciąg z żurawiny, ale także z liści pokrzywy i witaminę C, może dlatego jest tak skuteczny i pozytywnie wpływa na układ moczowy.

  • jako sposób zapobiegający jak najbardziej dobra metoda. Do samego leczenia nie sądzę….

  • Lubię świeżą (jest niesamowicie kwaśna), przetwory mi nie smakują. Szkoda, że to owoc sezonowy. W czasie, gdy nie jem świeżej biorę Prouro. Rzeczywiście pomaga na drogi moczowe.

Zostaw komentarz