Sprawdź, jak twarda woda niszczy Twoją skórę!

Twarda woda, obarczana odpowiedzialnością za szybkie niszczenie pralek czy zmywarek, negatywnie wpływa na naszą cerę. Jest częstszym źródłem wielu problemów. Dowiedz się, za co może być odpowiedzialna w Twoim przypadku!Twarda woda zawiera wysokie stężenie nierozpuszczalnych minerałów, na przykład węglanu wapnia, czy dolomitu. Nie są one szkodliwe dla zdrowia ogólnego, ale negatywnie wpływają na wygląd skóry. Rozwiązanie jest proste! Do mycia newralgicznych miejsc na ciele, zwłaszcza twarzy, używaj wody źródlanej, mineralnej lub w ostateczności przegotowanej albo też zacznij stosować zmiękczacz do wody. Warto zainwestować również w płyn micelarny do zmywania makijażu.

Uszkodzenia komórek skóry

Twarda woda może być odpowiedzialna za uszkodzenia komórek skóry. Zawarty w niej cynk, magnez oraz wapń zmniejszają aktywność elastyny i kolagenu w skórze. Na skutek uszkodzenia delikatnej struktury, skóra staje się bardziej wrażliwa na różnego typu uszkodzenia, ma mniejszą zdolność odpierania skutków zbyt długiej ekspozycji na słońce i promieniowanie UV. Możemy zauważyć jej dużo mniejsze właściwości ochronne.

Sucha skóra

Jednym z częstszych objawów obserwowanych po umyciu się w twardej wodzie jest suchość i wrażliwość skóry. Minerały zawarte w H20 osadzają się na powierzchni tkanki i powodują jej wysychanie. W poważniejszych wypadkach sytuacja ta może powodować również różnego typu mechaniczne uszkodzenia skóry, jej obrzęki i zaczerwienienia.

Trądzik

Twarda woda ma bardzo negatywny wpływ na gładkość skóry. Za sprawą wysuszenia jej powierzchni, zmusza skórę i gruczoły łojowe do zdwojonej pracy i wydzielania zwiększonej ilości sebum. To z kolei sprzyja powstawaniu na skórze różnego typu grudek.

Skóra podatniejsza na drobnoustroje

Mycie skóry w twardej wodzie powoduje osadzanie się na jej powierzchni warstwy składającej się z nierozpuszczalnych minerałów. Zabierają one tym samym obszar charakterystyczny dla naturalnych olejów i wydzielin skóry, które nie mogą spełniać swoich antybakteryjnych funkcji. Skóra staje się bardziej narażona na różnego typu bakterie.

Zostaw komentarz