Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek bez skalpela?

Niezależnie od tego, czy masz już zmarszczki, czy też nie – pomyśl już dzisiaj o poprawie kondycji skóry – w pierwszej kolejności o pobudzeniu produkcji kolagenu i zminimalizowaniu oddziaływania wolnych rodników. Jak tego dokonać? Zdecyduj się na naturalny i w pełni darmowy seans dla skóry!

Sieć zmarszczek widoczna na twarzy i szyi nie jest nam dana raz na zawsze. Gdy się pojawia, można ją zmniejszyć (oczywiście najlepsze efekty daje również i w tym wypadku profilaktyka). Przeczytaj, co zrobić, by wygładzić powierzchnię skóry.

Odstaw papierosy

Papierosy ograniczają produkcję kolagenu, potrzebnego do naprawy powierzchni skóry, regeneracji jej uszkodzeń i wypełniania zmarszczek. Na skutek palenia skóra staje się pomarszczona również za sprawą blokowania krążenia, krew nie jest w stanie dotrzeć do niewielkich naczyń krwionośnych w skórze. Nie transportuje też wystarczającej ilości składników odżywczych. Pozostaje nieodżywiona.

Unikaj słońca

Zawsze gdy jesteś poza domem, używaj filtra słonecznego. W godzinach największego promieniowania słonecznego, staraj się nie przebywać zbyt długo na zewnątrz. Promieniowanie UV ma szczególnie negatywny wpływ na wygląd skóry wokół oczu. Tutaj jest ona szczególnie delikatna. Dlatego też koniecznie noś dobre okulary przeciwsłoneczne (nie takie, jak można dostać na każdym straganie, ale prawdziwe z filtrem dostępne w salonach okulistycznych).

Bogata dieta

Staraj się dostarczać organizmowi składniki spożywcze, które sprzyjają powstawaniu kwasu hialuronowego (ha). Jest to substancja, która nie tylko zapobiega powstawaniu zmarszczek, ale pomaga się w ich pozbyciu. Znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości wiązania wody w naskórku. By nie tracić kwasu hialuronowego ze skóry, należy zadbać o dostarczanie wystarczającej ilości magnezu oraz białka wraz z dietą. Kwas hialuronowy dostarczymy do organizmu wraz z wywarami i bulionami z mięsa i kości oraz jedząc słodkie ziemniaki. Można się również zdecydować na suplementację kwasem hliarunowym.

Nie zapomnij również dostarczać wraz z dietą antyutleniaczy. Pomagają one bowiem neutralizować wolne rodniki odpowiedzialne za gorszą produkcję kolagenu. Ich negatywne oddziaływanie można obserwować szczególnie podczas stresujących okresów w życiu. Sprzyjają im również zanieczyszczenia. Antyutleniacze takie, jak: witamina C, E, Koenzym Q10 oraz zielona herbata neutralizują wolne rodniki. Antyutleniacze dostępne są w każdej aptece bez recepty.

Odpowiednia pielęgnacja

Stosuj kremy zawierające kwasy hydroksylowe (zarówno alfa, jak i beta). Mają one właściwości nawilżające i wypełniające zmarszczki. Kwasy alfa są szczególnie polecane dla osób wrażliwych na działanie słońca, a kwasy beta dla tych, którzy cierpią z powodu trądziku.
Unikaj silnie działających środków do demakijażu oraz mycia twarzy mydłem. Ich używanie w perspektywie kilku, kilkunastu lat uszkadza powierzchnię skóry. Z czasem na skutek ich stosowania na skórze pojawia się prawdziwy wysyp zmarszczek.

1 Komentarz

  • Rady może i dobre, ale na dłuższą mete chyba malo skuteczne… W pewnym wieku by wygladac mlodziej cos tam trzeba naciagnac, cos wstrzyknac i tyle.

Zostaw komentarz