13 prawd o biustonoszu

Masz wrażenie, że o bieliźnie dla kobiet jesteś w stanie powiedzieć wszystko? Sprawdź, czy aby na pewno…Poznaj 13 prawd o biustonoszu i nie pozwól sobie na niewiedzę!

 1. Idealnie dobrany biustonosz, to według najsurowszych etykiet, biustonosz niewidoczny. Bez efektu wystających, czy odbijających się ramiączek, wrzynającego się materiału.
 2. Nie ma idealnego modelu biustonosza na całe życie. Kształt i wielkość piersi zmienia się – szczególnie podczas karmienia piersią i w trakcie menopauzy.
 3. Ostatnie badania potwierdzają, że źle dobrany biustonosz niszczy piersi (powoduje rozciąganie delikatnych i narażonych na uszkodzenia wiązadeł w piersiach, utrudnia krążenie, itd.).
 4. Źle dobrany biustonosz odciska się na ciele, pozostawiając na skórze czerwone ślady. Może być również przyczyną nadmiernego pocenia się dekoltu.
 5. Biustonosz jest źle dobrany, jeśli po jego zapięciu, powstają wałeczki pod bluzką. Sytuacja wygląda nie najlepiej również wtedy, kiedy  stanik układa się z tyłu powyżej środkowej części pleców (podjeżdża do góry).
 6. Jak wybrać najlepszy biustonosz? Mierząc, mierząc i jeszcze raz mierząc! Pamiętaj, że miseczka B z rozmiaru 75B i 85B nie jest taka sama!
 7. Miseczka AA jest mniejsza od miseczki A, ale już miseczka EE jest większa od miseczki E.
 8. Lepiej wybierać mniejszy obwód i większy rozmiar miseczki niż na odwrót.
 9. Nienoszenie biustonosza (nawet przy małych piersiach) powoduje ich wiotczenie.
 10. W każdej damskiej szafie powinny znaleźć się dwa biustonosze (biały/ecru i czarny) o gładkich miseczkach, bezszwowe, bez zbędnych detali. Z pewnością nie uznasz ich za seksowne, ale już w chwilę po ich przymierzeniu nie będziesz miała wątpliwości, że są praktyczne.
 11. Bluzki odsłaniające ramiona oraz sukienki z dużym dekoltem doskonale komponują się ze stanikami bez ramiączek. Raczej nie przyczepiał silikonowych ramiączek, które nierzadko wyglądają wyjątkowo nieestetycznie i zamiast być niewidoczne, rzucają się w oczy. Wybierz model biustonosza, który jest wykończony silikonem i pozwala na utrzymanie biustu (możesz sobie na niego pozwolić przy małym i średnim biuście).
 12. Masz mały biust? Możesz go powiększyć! Jedną z możliwości jest wybór sztucznych miseczek z silikonu, które pod wpływem temperatury idealnie przylegają do ciała. Możesz wybrać również specjalne plastry, które podkleja się pod piersi, tym samym uzyskując efekt pełniejszego i podniesionego biustu. Bardzo praktyczne są dyskretne naklejki na brodawki.
 13. Kupiłaś nową bieliznę, czy chcesz wypróbować nową metodę „ubioru” biustu ? Sprawdź ją najpierw w domu. Przekonasz się, czy wszystko działa w odpowiedni sposób i unikniesz towarzyskich wpadek!

1 Komentarz

 • dla mnie wybor stanika to koszmar…w sklepach, mimo ze tak bogato wyposazonych, brak naprawde wygodnych i ladnych stanikow. trzeba wybierac albo wygodnie albo ladnie. gdy juz znajdzie sie jako taki stanik, to jest on koszmarnie drogi…a jak jest u Was? znacie jakies dobre marki i w rosadnej cenie? zalezy mi na bogatej rozmiarowce…

Zostaw komentarz