Niekonwencjonalne sposoby na cellulit

Czy próbowałaś kiedyś nietypowych sposobów na cellulit? Znasz metody, które uważa się za domowe sposoby walki z cellulitem? Poniżej publikuję listę moim zdaniem najciekawszych.

1.Kawa i oliwka – istnieje co najmniej kilka przepisów na peeling kawowy. Jeden zaleca użycie jeszcze niezaparzonej sypkiej kawy (by otrzymać większy efekt peelingujący), inny instruuje, by użyć fusów. W każdym razie kawę należy wymieszać ze zwykłą oliwką kosmetyczną lub żelem pod prysznic i wykonać lekki masaż pod prysznicem, pozostawiając tak przygotowaną papkę na 10 minut, następnie spłukać. Efekt? Podobno pozwala zlikwidować cellulit o połowę! Skóra staje się bardziej napięta, jędrniejsza, a cellulit, według osób, które skorzystały z tej metody, znika. Z pewnością minusem metody jest dość wiele przygotowań związanych z wykonaniem papki oraz dość spora ilość czasu, której ten zabieg wymaga.

2.Masaż kostkami lodu – gdy na zewnątrz minus kilkanaście stopni Celsjusza, metoda ta może na samym wstępie odstraszać, jednak podobno działa. Być może jej skuteczność opiera się na oddziaływaniu na naczynia krwionośne, które na skutek mrozu kurczą się, redukując ilość traconego ciepła, a po zaprzestaniu oddziaływania czynnikiem chłodu, rozszerzają się.

 3.Zastosowanie balsamu ujędrniającego lub antycellulitowego oraz owinięcie w folię – do wykonania tego zabiegu odpowiednia będzie zwykła folia spożywcza. Użyć jednak można również folii specjalnie przeznaczonej do walki z cellulitem. Na samym wstępie wykonuje się peeling, następnie smaruje krem balsamem i zawija miejsca dotknięte cellulitem w folie. Następnie należy położyć się na około godzinę pod ciepły koc lub kołdrę. Ostatni etap to ściągnięcie folii. Efekt podobno zadowalający.

4.Grejpfrut – metoda najprostsza z już wymienionych. Do jej wykonania niezbędny jest grejpfrut, który dzieli się na pół i wciera w miejsce dotknięte cellulitem, wykonując jednocześnie masaż. Poleca się również wykorzystanie tego owocu w innym celu. Zjadany eliminuje z organizmu toksyny oraz pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry. Osoby, które spróbowały, podkreślają, że wystarczą dwa grejpfruty jedzone systematycznie każdego dnia, by zauważyć różnicę.

 5.Naturalne kąpiele aromatyczne – walkę z cellulitem podobno wspomagają również kąpiele z dodatkiem olejków: tymianku (osiem kropli) z cytryną (cztery krople), rozmarynu (sześć kropli) z jałowcem (sześć kropli), oregano (sześć kropli) z cytryną (sześć kropli). Wystarczy wlać olejki do wody (podane proporcje wystarczą na jedną kąpiel) i masować dotknięte cellulitem miejsca, by zauważyć pozytywny efekt zabiegów.

Zostaw komentarz