Kosmetyki dla panów – jak wybierać?

Potrzeba troszczenia się o ciało jest w przypadku mężczyzn coraz większa. Panowie mają świadomość, że cieszenie się pięknym, zadbanym wyglądem wymaga pewnych wyrzeczeń, a na pewno kontroli jakości produktów używanych do codziennej pielęgnacji. Jednak dopiero znajomość zasad pielęgnacji ciała może pozwolić w uzyskaniu upragnionego wyglądu niewielkim kosztem, co w przypadku mężczyzn ma niebanalne znaczenie.

Kosmetyki, które pomagają w codziennym życiu
Mężczyźni korzystający z kosmetyków na co dzień coraz częściej są przekonani, że ich wygląd wpływa nie tylko na ich samopoczucie i sposób odbierania ich przez płeć przeciwną, jest również przepustką w biznesie, w którym wiele kwestii ułatwia, a nawet umożliwia.  W wielu wypadkach uroda stanowi przepustkę do kariery. Bez ładnej cery, zadbanych dłoni i włosów, pracując w niektórych branżach, nie ma nawet możliwości marzenia o sukcesie.

Ach ci gruboskórni mężczyźni…
Nazwanie mężczyzny gruboskórnym wcale nie musi być odbierane jako przenośnia, okazuje się bowiem, że mężczyźni mają inną skórę niż kobiety. Produkcja dużej ilości testosteronu decyduje o tym, że panowie mają w skórze więcej włókien kolagenowych niż panie. Jednak w przeciwieństwie do nich mają mniej włókien elastenowych. Skóra mężczyzn wygrywa dlatego pod względem wytrzymałości, sprężystości, jest mniej wrażliwa na zmiany temperatury, na ból i różnego typu bodźce. Przede wszystkim jest również w około 30% grubsza niż skóra kobiet. Jednak to nie wszystkie różnice. Okazuje się, że męska skóra jest bardziej ukrwiona, co z kolei wpływa na jej ciemniejszą barwę niż w przypadku skóry kobiet.  Naskórek u mężczyzn buduje większa ilość komórek, jest on również lepiej, bo ściślej związany ze skórą właściwą.

Różnice tkwią poza tym w budowie gruczołów łojowych, które są stymulowane przez androgeny, co z kolei wpływa na większe wydzielanie potu i łoju. Konsekwencją tego jest zazwyczaj bardziej tłusta cera, która częściej się świeci. Zwiększona produkcja łoju niekorzystnie wpływa również na pory, które się powiększają, czasami tak bardzo, że pojawia się problem z trądzikiem. Mężczyźni mają również inny skład łoju, który jest bogatszy w kwasy tłuszczowe, tym samym pH u mężczyzn jest niższe i wynosi około 4,4-5,4. Jednak odmienny skład  łoju i inna praca gruczołów niż jest to w przypadku skóry kobiet mają również swoją pozytywną stronę. Skóra panów jest lepiej chroniona, co pozwala jej zachowywać odpowiedni poziom nawilżenia.

Mężczyźni i starzenie
Nic dziwnego, że przez wiele lat mężczyźni nie dbali o swoją cerę, traktując ją po macoszemu. Nie odczuwali oni po prostu ku temu ważnych powodów. Wolniejsze obserwowanie pierwszych oznak starzenia dawało im pewną przewagę nad kobietami już na samym wstępie i nie zauważali potrzeby kompleksowej pielęgnacji cery. Mimo tego że pierwsze objawy starzenia się skóry u mężczyzn pojawiają się po 40, należy jednak myśleć o stanie cery szybciej. Przede wszystkim po to, by nie mieć problemu z przyspieszonym starzeniem. Okazuje się bowiem, że mimo tego że mężczyźni zaczynają się starzeć później, to zmiany przebiegają u nich szybciej. Niepocieszające jest również to, że zmarszczki są u mężczyzn głębsze i bardziej widoczne.

Na początku oczyszczamy
Zabieg pielęgnacji mężczyzn należy zaczynać od oczyszczania skóry. Jest to bardzo ważny etap, którego nie wolno pomijać. Przede wszystkim należy walczyć z nadmiarem łoju, który jest doskonałym miejscem rozwoju bakterii. Unikać zaczopowania porów i rozwoju zwłaszcza u młodych mężczyzn trądziku.

Co w takim razie warto wybrać do pielęgnacji cery mężczyzn, a zwłaszcza do jej oczyszczania? Idealnym wyborem jest sięgnięcie po delikatne żele do oczyszczania skóry, z działaniem ściągającym i zmiękczającym. W przypadku pielęgnacji młodej skóry warto jest używać kosmetyków bakteriostatecznych, przeciwzapalnych oraz zmniejszających obrzęki.
Cera łojotokowa odżyje po zastosowaniu maseczek peel-off. Pozwalają one na ściągnięcie ze skóry obumarłego naskórka oraz nadmiaru łoju. Jeśli taka wersja peelingu nie będzie odpowiadać, można zawsze skorzystać z innych kosmetyków pozwalających utrzymywać zdrową i piękną cerę.

Kompleksowa pielęgnacja
Kosmetyki pielęgnacyjne dla mężczyzn to nie tylko kosmetyki podstawowe, ale również specjalistyczne do bardziej zaawansowanej pielęgnacji — regenerujące, przeciwzmarszczkowe, matujące. Dostępne są również preparaty służące nie tylko do pielęgnacji całej twarzy, ale również poszczególnych jej części oraz ciała.

Skład kosmetyków dla mężczyzn
Kosmetyki do użytku dla panów za pośrednictwem swojego składu oddziałują na ich cerę, skutecznie ją regenerując oraz odżywiając. Typowe jest stosowanie w nich następujących składników: witaminy C, E, A, kwasu liponowego, koenzymu Q10, fitohormonów, flawonoidów, alantoiny, bisabololi, fito-DHEA, ekstraktu z zielonej herbaty, ekstraktu z miłorzębu, ekstraktu z aloesu, czy rumianku, ekstraktu z kawy, itd.

Zostaw komentarz