Rozstępy na ramionach

Największy problem z nagłym skokiem wagi ciała, jest możliwość pojawienia się rozstępów. Tak naprawdę nie zależy to od tego czy chudniemy, czy nasza waga wzrasta. Narażone są  na nie głównie panie w ciąży (niezależnie od wieku). Jednak panowie wcale nie powinni czuć się bezpiecznie. Szczególnie ci, którzy ćwiczą i próbują rożnymi preparatami zwiększyć swoją masę w krótkim czasie. Często pojawiają się rozstępy na ramionach, gdzie to najszybciej następuje przyrost tkanki mięśniowej.

Ich pojawienie się w przypadku mężczyzn zależeć może od dwóch czynników. Pierwszy to rodzaj ćwiczeń mięśni. Jeżeli wybierzemy nieodpowiedni program, to oczywiście zwiększy on nasze mięśnie w szybkim tempie, ale to może narazić nas rozstępy. Drugim jest stosowanie sterydów. Te co prawda, w bardzo krótkim czasie pozwalają na przyrost masy mięśniowej, ale po pierwsze są szkodliwe dla naszego zdrowia, co jest  faktem niepodważalnym. Jednocześnie jednak, często wabieni szybkim efektem, o tym zapominamy. Rozstępy na ramionach, tak samo jak w innych miejscach ciała, mogą przyjmować różną formę i natężenie. Od małych, prawie niezauważalnych linii, aż po czerwone blizny, które szpecą i są ciężkie do usunięcia. Ciężkie, ale na szczęście, nie niemożliwe.

Generalnie te rozstępy, które pojawiają się na ramionach nie wyróżniają się niczym specjalnym, pośród innych form tego skórnego schorzenia. Jeśli więc już się pojawią, mamy duży Revitol Stretch Mark. Jest to w tym momencie chyba najpopularniejszy produkt, przeznaczony do walki z rozstępami. Oparty w całości na naturalnych składnikach, doskonale sprawdza się w działaniu. Kolejnym kremem wartym polecenia jest produktów, jest sposób działania. Generalnie odżywiają skórę, oraz ją uelastyczniają. W ten sposób powodują zanikanie rozstępów.

Podobną metodę stosuje się w profilaktyce. Jeśli obawiamy się, że pojawią się one (rozstępy oczywiście) w trakcie naszych ćwiczeń, czy przybierania na masie, wystarczy zazwyczaj stosować kremy, które czynią naszą skórę bardziej elastyczną, co w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko pojawienia się rozstępów, także na ramionach.

Zostaw komentarz