Head & Shoulders przeciw wypadaniu włosów

Szampon Head & Shoulders to jeden z bardziej rozpoznawalnych produktów kosmetycznych na świecie. Od wielu, również w kraju nad Wisłą, kojarzony był tylko i wyłącznie z łupieżem – siła reklamy. Jednak niewiele osób wie o tym, że istnieje też Head & Shoulders przeciw wypadaniu włosów.

Tak instytut odpowiedzialny za tę linię produktów stworzył łysieniu, a sygnowany jest logiem Head & Shoulders. Charakteryzuje się on nowoczesną formułą Actizinc, która zwalcza łupież. Dodatkowo posiada ona w swoim składzie witaminę E, która to z kolei odpowiada za walkę z wypadającymi włosami. Przede wszystkim wzmacnia nasze włosy, ograniczając do minimum problem ich łamliwości. Działa na nie odżywczo. Tak więc, za jednym zamachem, możemy załatwić dwa problemy.

Head & Shoulders stworzył też specjalną wersję szamponu przeciw łysieniu, przeznaczoną dla panów (aby nie musieli po kryjomu stosować preparatów dla kobiet). Generalnie jego formuły opierają się na powiązaniu łupieżu ze zwiększoną ilością wypadających włosów. Chodzi o występującego na skórze głowy w trakcie łupieżu, grzyba. Jednocześnie wpływa o na strukturę włosa, powodując jego łamliwość, a w konsekwencji obumieranie i wypadanie. Opracowano więc produkt walczący z tym problemem. Formuła szamponu została specjalnie dostosowana pod strukturę męskich włosów. Dermatologom udało się w Head & Shoulders połączyć pielęgnację z nieobciążaniem owłosienia. Skutkiem tego, staje się ono bardziej miękkie i odżywione. Jednocześnie używanie tego szamponu sprawia, że na skórze głowy nie ma szans rozwinąć się grzyb Malassezia globosa.

Co przemawia za stosowaniem Head & Shoulders przeciw wypadaniu włosów? Przede wszystkim skuteczność potwierdzona badaniami, a to nie zawsze jest takie oczywiste. Chociaż jak wiadomo, to czy dany produkt działa, tak naprawdę weryfikują klienci. A dokładniej ich zadowolenie, a to w przypadku opisywanego produktu jest znaczne. Szampon Head & Shoulders doceniony został także przez specjalistów, którzy przyznali mu w zeszłym roku nagrodę w dziale najlepszych kosmetyków roku 2008. Zresztą zastanówmy się chwilę sami. Czy w przypadku tak znanej firmy, można sobie pozwolić na jakieś niedociągnięcia?

2 komentarze

Zostaw komentarz