Czy Nizoral pomaga na łysienie?

Dzisiaj spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy Nizoral pomaga na łysienie. Jest on jednym z popularniejszych produktów dostępnych na rynku kosmetycznym. Czy za tą popularnością idzie faktyczne jakość preparatu, czy jest to po prostu sprytna akcja marketingowa? Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Takie założenie, może wydawać się dość dziwne, zważywszy na to, że opisywany produkt przeznaczony jest docelowo do innego rodzaju skórnych problemów. Jak wiadomo, minoxidilu. A ten z kolei związek powstrzymuje wypadanie włosów. Mimo, ze ketokonazol przeznaczony jest głównie do walki z grzybami, drożdżakami (które to są między innymi odpowiedzialne za pojawienie się łupieżu), to w przypadku jego używania, zauważono, że odrastają włosy.

Nizoral powoduje też zmniejszenie łojotoku, który to jest jednym z głównych prowodyrów łysienia.  Oczywiście, aby skutki były zauważalne, należy ten szampon stosować regularnie. Zresztą to rzecz dość oczywista w przypadku wszelkich preparatów o działaniu leczniczym. Warto jednak zauważyć, ze Nizoral pomaga co prawda na łysienie, ale nie jest produktem typowo na wypadające włosy. Nie należy więc stosować go zamiast preparatów przeznaczonych do walki z tym problemem.

Podsumowując, Nizoral może pomóc na łysienie, ale nie jest preparatem do tego przeznaczonym. Jest to jeden z tych produktów, które mają „pozytywne” skutki uboczne. I mimo, że badania nad szerszym wykorzystaniem go przy wypadającym włosach wciąż trwają i do tej pory nie uzyskano jednoznacznych wyników, klienci którzy zakupili ten produkt, polecają go innym. Można powiedzieć, że nauka została tutaj zastąpiona, czy raczej wyprzedzona, przez zwykłą ludzką chęć dzielenia się własnymi doświadczeniami.

Zostaw komentarz