Contratubex na rozstępy

Nieestetyczne białe pasma, następstwo pękających kolagenowych wiązań skóry w postaci rozstępów to problem, który dotyczy większości kobiet. Problem może dotykać zarówno panie, które są młode i wysportowane, a w szczególności te, których styl życia jest głównie siedzącym. Kwestia rozstępów nie będzie jednak dotyczyła tylko i wyłącznie pań, mężczyźni tak samo będą się z nimi borykali – w ich przypadku nie jest to problem do którego przywiązują aż tak dużą wagę. Rozstępy pojawiać mogą się przede wszystkim na skórze, której będzie brakowało jędrności oraz na takiej, która jest wyraźnie odwodniona. W grupie ryzyka znajdują się między innymi kobiety w ciąży oraz wszystkie te, które tracą, czy też gwałtownie przybierają kolejne kilogramy. Oprócz tego wzmożony przyrost tkanki mięśniowej także będzie powodował, że skóra narażona jest na pękanie.

Większość osób, które spotka się z problemem rozstępów zadawało będzie sobie pytanie, czy istnieje jakiś skuteczny środek, który będzie usuwał rozstępy, niwelował je oraz jednocześnie przeciwdziałał ich powstawaniu. Na rynku na szczęście będziemy mogli znaleźć wiele produktów, które będą pomocne i skuteczne – dzięki nim walka z rozstępami będzie o wiele łatwiejsza, pamiętać musimy jednak, że raz powstałe rozstępy usunąć jest bardzo trudno, co najwyżej można doprowadzić do ich redukcji oraz zmiany koloru.

Najskuteczniejsze kosmetyki przeciwdziałające powstawaniu rozstępów będą jednak posiadały dosyć wysoką cenę. Z tego też powodu ludzie sami szukają różnego rodzaju zamienników, które będą tańsze i równie skuteczne. Na forach internetowych oraz stronach poświęconych pielęgnacji ciała możemy znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat heparyna, która będzie stymulowała proces gojenia się ran, w tym przypadku pęknięć włókien kolagenowych oraz będzie hamowała tworzenie się blizn o pochodzeniu niefizjologicznym.

Contratubex będzie dobry w walce z świeżo powstałymi rozstępami, nie zda się jednak na wiele w przypadku kiedy chcemy zapobiegać powstawaniu rozstępów, czy też wtedy kiedy problem jest przewlekły. Z drugiej jednak strony cena jest bardzo korzystna, za tubkę maści będziemy musieli bowiem zapłacić trochę ponad dwadzieścia złotych, a może się okazać, że przyniesie zadowalające efekty.

Jak wspominano już wcześniej, wiele osób poleca właśnie Contratubex w walce z rozstępami. Dodatkowe stosowanie różnego rodzaju balsamów oraz nawilżaczy skóry, sprawia, że zbliznowacenia i rozstępy nie tylko zostaną zredukowane, ale jednocześnie o wiele mniej widoczne, można bowiem doprowadzić do zmiany ich koloru w takowy sposób, aby przybrały naturalny odcień ciała oraz skóry.

Zostaw komentarz