Żółte zęby – jak poprawić ich wygląd?

Każdy chciałby poszczycić się śnieżnobiałym uśmiechem. Niestety, nie każdy ma ku temu predyspozycje do białego uśmiechu. Jest jednak kilka sposobów na to, żeby poprawić kolor swoich zębów.

Oczywiście można zaakceptować to, czym obdarzyła nas natura, ale można także spróbować wybielić.

Rozjaśnianie zębów znane jest w Polsce od niemal 10 lat, jednak samo rozjaśnianie jest znane w Europie od blisko pięćdziesięciu. Zaleca się jednak przed podjęciem radykalnych kroków skorzystać z domowych sposobów radzenia sobie z żółtym odcieniem.

W sklepach i drogeriach można dostać bardzo dobre pasty, które pomagają w dokładnym oczyszczaniu zębów z osadu, który może być głównym winowajcom żółtego koloru uzębienia. Może na to wpływać również picie kawy i mocnej herbaty, jak również palenie tytoniu, który powoduje nie tylko przebarwienia na zębach, ale również nieświeży oddech. Należy zatem unikać tych substancji, a jeżeli już z nich skorzystamy, trzeba potem dokładnie wyszczotkować zęby.

Jeżeli jednak nie nadużywamy substancji, które mogą szkodzić naszym zębom, a mimo to kolor naszego uzębienia budzi nasze zastrzeżenia, to powinniśmy sięgnąć po bardziej radykalne środki. W środkach do wybielania zastosowane są substancje, które nie niszczą zębów, nie powodują zmian w jego strukturze, nie osłabiają odporności na próchnicę i nie powodują zmian w miazdze zębowej. Zazwyczaj stosuje się nadtlenek karbamidu lub nadtlenek wodoru, a jak wiadomo, ząb w większości składa się z substancji mineralnych, więc tlen atomowy, który wykorzystuje się podczas wybielania, nie jest szkodliwy. Innymi składnikami past do wybielania jest pył diamentowy, krzemionka oraz soda, która poleruje powierzchnie zęba i w ten sposób ściera z nich osad.

Czasami używanie past wyposażonych w substancje wybielające wystarczy, daje to bowiem bardzo dobre efekty wybielające. Nie należy bowiem przesadzać z długością ich stosowania. Na dłuższą metę bowiem mogą one ścierać powierzchnię zębów oraz powodować w nich ubytki na wysokości szyjek zębowych. Największą uwagę powinny przywiązywać do tego osoby, które mają bardzo wrażliwe szyjki zębowe. Dzięki nowoczesnym metodom można w prosty sposób pokusić się o bielszy odcień bieli swoich zębów. Wszystko dzięki znajomości prostych procesów chemicznych, które zachodzą w budowie zęba.

Jedną z nowoczesnych metod wybielić zęby aż o osiem tonów. Żel aplikuje się bezpośrednio na płytkę nazębną i poddaje się go napromieniowaniu, które aktywuje żel. Po godzinie nasze zęby są dużo jaśniejsze. Aby efekt się utrzymał konieczne są przynajmniej trzy dwudziestominutowe wizyty. Jego długość zależy również od przyzwyczajeń właściciela i jego chęci dbania o nowy bielszy uśmiech.
Jeszcze innym sposobem jest metoda nakładkowa. Polega ona na noszeniu specjalnej nakładki, która noszona w nocy przynosi rewelacyjne efekty. Wcześniej robi się z zębów specjalne odciski i na ich podstawie powstaje nakładka. Do nakładki dodawane są strzykawki z preparatem wybielającym, który dostosowuje się do wrażliwości zębów. Różnicę widać już po dwóch aplikacjach. Preparat wystarcza na około dwa tygodnie.

Jakichkolwiek byśmy jednak metod nie stosowali, najważniejsze jest dbanie o higienę. Wszystko bowiem rozpoczyna się od rzeczy najprostszych. Dlatego warto pamiętać, że uwarunkowania genetyczne sobie, a nasza wytrwałość w dążeniu do upragnionego celu, sobie.

Zostaw komentarz