Naturalne sposoby na wypadanie włosów

Przyczyny wypadania włosów mogą być różne, bardzo często może to być stosowanie farb, szamponów oraz odżywek pielęgnacyjnych o chemicznym składzie. Wszystkie te substancje zawierać będą wiele składników, które posiadają szkodliwe właściwości zarówno dla samych włosów jak i jednocześnie skóry naszej głowy. Coraz więcej dermatologów zalecało będzie stosowanie produktów, które są naturalnymi wyciągami na przykład z ziół jeśli chodzi o pielęgnację naszych włosów właśnie.

W przypadku jednak jeśli mamy styczność z problemem wypadania włosów, nie musimy się poddawać i załamywać istnieje bowiem wiele w pełni bezpiecznych i domowych sposobów, które takowy proces pozwolą zatrzymać. Jedną z bardziej efektywnych kuracji będzie między innymi nacieranie skóry głowy palcami zaraz po umyciu jej w zimnej wodzie. Skóra nacierana powinna być tak długo, aż odczuwać zaczniemy na jej powierzchni mrowienie. Spowoduje to między innymi uaktywnienie się gruczołów łojowych i jednocześnie wpłynie na zwiększenie i poprawę krążenia krwi w dotkniętych łysieniem miejscach pobudzając przy tym jednocześnie włosy do zdrowego i poprawnego wzrostu.

Jednym z bardziej skutecznych z naturalnych specyfików na porost włosów będzie dosyć specyficzna mieszkanka henny i oleju musztardowego. Środek taki będziemy mogli zarówno zakupić w aptece jak i przygotować go samemu – potrzebna będzie nam ¼ litra oleju musztardowego i kilkadziesiąt gram henny. Hennę będziemy stopniowo dosypywać do oleju tak aby jednocześnie z nim się gotowała. Bardzo ważne jest aby dokładnie wymieszać oba z tych składników, a następnie przelać do innego naczynia, najwygodniejsza będzie z pewnością butelka. Regularne masowanie skóry głowy przy wykorzystaniu tego właśnie olejku spowoduje obfity porost włosów.

Nie są to wszystkie z naturalnych i domowych sposobów przeciwdziałających wypadającym włosom. Kolejny skuteczny preparat to między innymi mleko kokosowe. Jego zastosowanie przy myciu głowy będzie wpływało na odżywienie włosów oraz ich pobudzenie do poprawnego rozwoju. Mleko kokosowe powinniśmy przygotować poprzez odpowiednie zmielenie wiórków kokosa, a następnie wyciśnięcie z nich soku.

W przypadku kiedy problem jest bardziej zaawansowany sięgnąć możemy po gotowe już preparaty naturalnego pochodzenia przeznaczone właśnie do pielęgnacji włosów. Jednymi z popularniejszych będą odżywki ajurwedyjskie, pochodzące z terenów indyjskich – nic więc dziwnego, że mieszkające tam kobiety słynąć będą z jednych z piękniejszych i posiadających przepiękną barwę włosów.

Popularne zioła wykazujące właściwości wpływające na poprawę struktury włosa z terenów indyjskich to między innymi Brahmi, który używany jest jako środek przeciwko problemom skórnym, między innymi właśnie wypadaniu włosów. Kolejne z ziół to Amla, która od wieków uważana jest za odmładzającą roślinę, która będzie powodowało wzmocnienie włosów oraz poprawę ich wyglądu, dzięki stosowaniu wyciągu z tychże właśnie ziół staną się one o wiele bardziej puszyste i otrzymają zdrowy połysk.

Zostaw komentarz