Mustela przeciw rozstępom

Przytłaczająca większość kobiet przykłada dużą wagę do swojego ciała oraz wszelkich jego niedoskonałości. Prawda ta potwierdza się szczególnie w przypadku rozstępów, które niezależnie od tego, kogo dotyczą, są bardzo nieestetyczne. Nierzadko prowadzą do wstydu podczas sytuacji wymagających odsłonięcia fragmentów swojego ciała.

Ciekawe i warte podkreślenia jest jednocześnie to, że rozstępy, mimo utartych stereotypów, nie dotyczą tylko kobiet ciężarnych. Najnowsze badania dobitnie udowadniają, że problemy z rozstępami zagrażają wszystkim, których nadnercza produkują zbyt dużą ilość hormonu stresu, czyli kortyzolu. Tendencja do powstawania wrzecionowatych zmian jest przekazywana genetycznie. Skłonność do pojawiania się na skórze blizn pozostaje niezależna od woli oraz podyktowana jest słabszą strukturą komórek budujących skórę. Z tego też powodu rozstępom zdecydowanie łatwiej przeciwdziałać niż je leczyć.

Mustela – działanie profilaktyczne i lecznicze

Jednym z popularniejszych działań profilaktycznych w walce z rozstępami jest stosowanie specjalistycznych kremów i balsamów. Wiele rekomendacji zbiera krem Mustela, ciesząc się opinią jednego z najlepszych specyfików przeciwko rozstępom.

Badania wykazują, że Mustela rzeczywiście jest preparatem godnym polecenia – jego skuteczność zawdzięczamy mieszance odpowiednio dobranych składników, które są jednymi z najpopularniejszych w przypadku walki ze wspomnianymi zmianami na skórze. Krem Mustela zapobiega powstawaniu blizn i jednocześnie zmniejsza wielkość obecnych już rozstępów tak naprawdę we wszystkich z możliwych miejsc – obojętnie, czy będzie to brzuch, piersi, biodra, górna część ud. Połączenie aktywnych substancji nawilżających (elastroregulatora, lupeolu, arabinogalactanu), olejków odżywczych i łagodzących umożliwia zachowanie elastyczności skóry oraz jednocześnie zwiększa zdolność do ochrony przed skutkami nadmiernego jej rozciągania. Zespół odtwarzający i chroniący naczynia krwionośne natychmiast pobudza regenerację naskórka, wpływając na szybką odnowę skóry, na której pojawiły się już nieestetyczne, czerwone zmiany.

Dla kobiet w ciąży

Krem Mustela najczęściej stosowany jest przez kobiety w ciąży. Smarowanie nim ciała już od pierwszych miesięcy w tym szczególnym stanie aż do momentu rozwiązania daje dużą szansę, że rozstępy nie pojawią się w czasie powiększania się piersi oraz brzucha. Dodatkową zaletą kremu jest także jego cena. Duża wydajna tubka kosztuje około osiemdziesięciu złotych, co w porównaniu z innymi produktami tego typu powoduje, że produkt staje się atrakcyjnym także ze względów ekonomicznych. Stosowanie Musteli sprawia, że prawdopodobieństwo powstania rozstępów, szczególnie w okresie ciąży, znacznie spada. Jednak czy ogranicza je do naprawdę niskiego poziomu?

Czy preparat ma jakieś minusy?

Niestety w tym miejscu pozytywne informacje się kończą. Mustela często zbiera negatywne opinie. W przypadku wielu osób po prostu się nie sprawdza. Najwięcej minusów dotyczy: niemiłego zapachu, tłustej i ciężkiej konsystencji. Okazuje się również, że dużo lepsze działanie wykazuje rozstepy.com.pl.

Niezależnie od tego, jakiego produktu zdecydujemy się używać, warto byśmy pamiętali, że walka z rozstępami wcale nie musi być długotrwała i skazana na porażkę, wystarczy stosować odpowiednie środki, połączone z pozytywnym nastawieniem i dążeniem do zwalczenia problemu. Takie podejście zagwarantuje nam zadowalające efekty.

Czy istnieje coś lepszego niż Mustela?

Tak, jest kilka alternatyw. Niestety są one dość drogie, bo o ile za Mustelę trzeba zapłacić kilkanaście do kilkudziesięciu złotych, to za droższe alternatywy już ponad sto.

Te droższe alternatywy są jednak znacznie skuteczniejsze, a co najważniejsze ich działanie potwierdzono badaniami (firma, konkretnie firma Skinception) nie obawiała się tychże i  zadbała o ich jakość.

I tak, znacznie lepsze efekty daje stosowanie >>> Skinception Intensive Stretch Mark Therapy (tu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na jego temat).

Zostaw komentarz