Jak usunąć cellulit?

Jak wiadomo istnieje wiele odmian cellulitu. Jego powstanie może być spowodowane stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych, zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie, ale i także i tyciem. Przypadłość ta dotyka nie tylko kobiety starsze ale również dziewczynki w wieku 12-14 lat bądź nawet mężczyzn. Często słyszy się o tym problemie. Jest to niewątpliwie wstydliwy i na pewno nieestetyczny defekt kosmetyczny. W telewizji jak i innych mediach masowego przekazu roi się od reklam cudownych kremów na cellulit, preparatów wyszczuplających i ujędrniających, które tak naprawdę dają nikłe rezultaty… Ale co wtedy, kiedy wszelkiego rodzaju domowe sposoby, walce z cellulitem.

· Body wrapping,
Mogą go stosować zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zabieg polega na posmarowaniu części ciała objętej cellulitem Preparaty jakie nakładane są pod okluzję to różnego rodzaju substancje czynne o działaniu antycellulitowym, wyszczuplającym, napinającym. Mogą to być witaminy, algi, minerały, olejki eteryczne bądź sól morska. Efekty mogą pojawić się szybko i są bardzo zadowalające jeżeli tylko stosuje się serie dziesięciu bądź piętnastu zabiegów w kilkudniowych odstępach.
Body wrapping usprawnia wymianę celuloz, żeby osiągnąć wyszczuplenie ciała powinno się wypijać do 2 litrów wody dziennie. Można także pijać napary z ziół, również do ilości 2 litry.
Dodatkowo zabieg ten utrwala efekty kuracji odchudzających, wspomaga diety wyszczuplające, przywraca prawidłowe napięcie skóry, niweluje skutki odwodnienia, wzmacnia tkankę łączną, redukuje natomiast tłuszczową, ma działanie pielęgnacyjne.
Przeciwwskazania do zabiegu to:
– wysokie ciśnienie,
– ostre infekcje (grypa),
– ciąża,
– zatory naczyniowe,
– choroby nerek,
– dolegliwości związane z sercem,
– żylaki,
– stan wczesno pooperacyjny.
Przebieg zabiegu
Pierwszą fazą zabiegu jest mierzenie klientki. Kosmetyczka zbiera pomiary z talii, bioder, brzucha, ud, łydek, kolan, miejsca powyżej kolan oraz prawego i lewego ramienia. Zabieg ten ma na celu odnalezienie najbardziej problematycznych miejsc i wytyczenie celu kuracji. Następnie klientka wypija wodę bądź napar z ziół. Najlepiej aby klientka w przeciągu piętnastu minut wypiła ¼ litra płynów. Głównym elementem zabiegu jest specjalny krem nakładany na miejsca objęte nadmiarem tłuszczu. Następnie całe ciało (bądź element) jest mocno owijane specjalną folią (bandażem). Dodatkowo klientka zostaje okryta kocem co daje zwiększone pocenie się, otwarcie porów przez które mogą wchłaniać w głąb skóry substancje czynne zawarte w uprzednio nałożonym kremie. Pacjentka leży tak przez około 40 minut, do godziny. W tym czasie relaksuje się i odpoczywa. Po upływie wytyczonego czasu rozcina się kosmetyczka usuwa folię specjalnym nożem. Po raz drugi odbywa się mierzenie tych problematycznych miejsc objętych zabiegami. Dane wpisywane są do tabeli, aby na koniec moc zobaczyć efekty. Skóra po zabiegu jest wyraźnie nawilżona i odżywiona. Dodatkowo można wprowadzić masaż rolkowy bądź za pomocą pompy ssącej czy też drenaż limfatyczny na zakończenie zabiegu i zwiększenie efektu.
· CelluLaser – zimny laser
Jest to pierwszy w Polsce laser stworzony do usuwania miejscowej otyłości i skutecznego zwalczania cellulitu. Laser ten ma dużą moc i bardzo wysoką częstotliwość, dlatego też jest bezbolesny, szybki i całkowicie bezpieczny. Działa na zasadzie fotoindukcji biologicznej (stymulacja materii biologicznej za pomocą światła). Promienie lasera przenikają bardzo głęboko (do 6cm) i działają wewnątrzkomórkowo usuwając przyczyny powstawania cellulitu i jego widoczne objawy na powierzchni skóry. Aparatura wykonuje klasyczny masaż i drenaż limfatyczny. Tego typu zabiegi oczyszczają organizm z zalegających w tkankach zbędnych produktów przemiany materii co dobrze wpływa na krążenie i poprawę metabolizmu.
· Dynamiczny masaż
Przyśpiesza i ułatwia przemianę materii, wspomaga oczyszczanie organizmu,działa ujędrniająco na skórę. W połączeniu ze specjalnymi kremami daje większe efekty. Wykonywany jest nieuzbrojoną ręką masażysty przy odpowiedniej sile i natężeniu ruchów. Masaż nie może dawać uczucia bólu, jeżeli tak jest oznacza to, że jest źle wykonywany.
· Drenaż limfatyczny
Może być przeprowadzany na dwa sposoby – przez ręce terapeuty bądź specjalnego urządzenia. Jego działanie usprawnia przepływ krwi i limfy dzięki temu działa odtruwająco na organizm. Ruchy jakie wykorzystywane są do tego masażu przebiegają delikatnie, płynnie i wolno bo zaledwie od 10 do 15 ruchów na minutę. Zabiegi mogą być przeprowadzane nawet kilka razy dziennie. Bardzo ważna jest zasada kierunku w jakim odbywa się masaż. Jeżeli kierunek będzie pomylony, masaż źle wykonany może wyrządzić więcej szkody niż dobrego.
Przeciwwskazania do zabiegu:
– zakrzepicy żył głębokich (w ciągu ostatnich 6miesięcy),
– zapalenie naczyń chłonnych,
– choroba nowotworowa (aktywna),
– obrzęk po ostrych stanach zapalnych,
– gorączka,
– choroby skóry.
· Elektrolipoliza
Elektrolipoliza polega na stymulacji rozbicia zalegającej tkanki tłuszczowej. Dochodzi tutaj do rozbicia trójglicerydów i wydalenia kwasów tłuszczowych. Efektem jest rozbicie tkanki tłuszczowej, przyśpieszenie metabolizmu komórkowego, wydalenie produktów przemiany materii i rozbicie cellulitu.
· Endermologia
Jest to masaż specjalną głowicą z ruchomymi, niezależnie pracującymi rolkami, poruszającymi się z różną prędkością i w różnym kierunku. Tym urządzeniem wykonuje się masaż całego ciała. Wykorzystuje się tutaj również podciśnienie które zasysa masowany element ciała. Ssanie może być pulsacyjne lub stałe. Masaż który jest wykonywany na tym urządzeniu nazywany jest również lipomasażem. Wszystko za sprawą efektu drenażu limfatycznego, który pozwala pozbyć się rozbitych cząsteczek tłuszczu i toksyn z organizmu. Lipomasaż drenuje nadmiar płynów, poprawia ukrwienie tkanek, wzmaga przemianę międzykomórkową. Aby zwiększyć wzmocnić i zwiększyć efekt powinno wypijać się około 2 litry wody dziennie. W tym przypadku najlepsza jest niskozmineralizowana. Zabieg ten należy do zabiegów nieinwazyjnych, bezpiecznych i wspomagających naturalne procesy organizmu. Endermologia trwa od 20 do 30 minut. Przez cały ten czas odbywa się masaż wybranych obszarów ciała, a szczególnie tych dotkniętych cellulitem. Aby osiągnąć oczekiwany efekt zaleca się wykonanie dziecięciu zabiegów po dwa bądź trzy razy w tygodniu. Oczywiście Endermologie można łączyć z innymi zabiegami mającymi na celu redukcję cellulitu i modelowanie sylwetki. Efektem zabiegu jest ujędrniona skóra, pozbawiona cellulitu i obrzęków. Dodatkowo dochodzi wymodelowana sylwetka, pobudzona synteza kolagenu i odnowa komórkowa oraz wyeliminowane toksyny z organizmu.
· Lipolaser – liposukcja laserowa, SmartLipo
Jest to metoda, która polega na usuwaniu zbędnego tłuszczu. Zastosowane promienie lasera rozkładają tkanki tłuszczowe i w naturalny sposób uwalniają je z organizmu. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.
Przebieg zabiegu:
Podskórnie zostaje wprowadzony dren zawierający promień laserowy. Ręczne poruszanie drenem powoduje, że energia wydawana przez laser może oddziaływać bezpośrednio na komórki tłuszczowe. Dzięki temu skutecznie je rozpuści i umożliwia ich odprowadzenie. W tym zabiegu drenaż jest mały więc zabieg przeprowadza się przy znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu nie powstają obrzęki gdyż zabieg jest mało inwazyjny. Czas rekonwalescencji jest dużo krótszy niż zwykłej liposukcji.
Jeżeli na Twoim ciele znajdują się takie miejsca na które żadne diety i ćwiczenia nie działają to z pewnością możesz udać się na zabieg liposukcji laserowej- ta przyniesie efekt. Osoba poddająca się takiemu zabiegowi musi być zdrowa, a waga powinna znajdować się w granicach normy w stosunku do wzrostu i wieku pacjenta. Zabieg doskonale pozbywa się tłuszczu z takich miejsc jak: podbródek, ramiona, szyja, męskie gruczoły piersiowe, pośladki, kolana, brzuch, zewnętrzne i wewnętrzne strony ud, biodra, kostki. SmartLipo usunie nadmiar tłuszczyku i pozbędzie się do pewnego stopnia cellulitu. Czas trwania zabiegu mieści się pomiędzy 40 minutami a godziną. U większości osób wystarczy jeden zabieg.
Po liposukcji laserowej koniecznością jest noszenie bielizny kompresyjnej przez kilka dni a może kilka tygodni. Jeżeli zabiegowi poddawane były niewielkie obszary np. podbródek nie musimy nosić opatrunku.
Zabieg jest o tyle opłacalny, że nie ma potrzeby wykonywania go po raz kolejny w tym samym miejscu. Jest to bardzo duży plus ponieważ koszt zabiegu waha się od 2tysięcy złotych do 5tysięcy złotych i jak widać nie jest to mała suma. Widoczny wynik pojawia się już po tygodniu a ulega utrwaleniu przez kilka miesięcy. W miejscu w którym zostaje przeprowadzony zabieg nie narastają nowe komórki tłuszczowe. Jednak jeżeli dochodzi do tycia to istniejące już komórki zaczynają się powiększać. Ponadto tłuszcz zaczyna się odkładać w miejscach gdzie zabieg nie był przeprowadzany.
· Mikrodermabrazja
Polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka przechodząc warstwa po warstwie. Zabieg ze względu na swoje działanie może być przeprowadzany na twarzy jak i na ciele, wszystko uzależnione jest od potrzeb pacjenta. Naskórek zostaje starty przy pomocy urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, które są pokryte kryształkami naturalnego diamentu. Podczas ścierania górnych warstw naskórka, w warstwie podstawnej rozpoczyna się intensywne tworzenie nowych komórek, które wędrując do góry zastępują te uszkodzone. Wszystko odbywa się stopniowo, dlatego też nie ma ryzyka zbyt głębokiego peelingu bądź też powstawania blizn. Mikrodermabrazja diamentowa jest to zabieg bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny. Nie powoduje również uczuleń jak to bywa w przypadku innych peelingów. Mikrodermabrazja skutecznie regeneruje i odmładza skórę. Zabieg wykonuje się w odstępach od jednego do czterech tygodni. Mianem kuracji nazywa się przeprowadzenie od 6 do 10 zabiegów. Mikodermabrazję można również wykonać jednorazowo.
Mikrodermabrazja nie wymaga czasu rekonwalescencji. Od razu po zabiegu możemy zająć się codziennymi czynnościami. Jeżeli skóra jest bardzo wrażliwa możliwe jest wystąpienie zaczerwienienia. To mija po upływie kilku godzin. Jeżeli zabiegi przeprowadzane są systematycznie możemy uzyskać promienny i młodzieńczy wyraz twarzy. Skóra coraz bardziej staje się elastyczna, świetlista, gładka i nabiera zdrowego kolorytu. Należy jednak pamiętać o utrzymywaniu odpowiedniej pielęgnacji i dbaniu o skórę, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.
Wskazania do mirkodermabrazji diamentowej:
– przebarwienia na skórze,
– cellulit,
– rozstępy,
– uszkodzenia posłoneczne,
– trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudokowy),
– łojotok,
– rozszerzone pory,
– blizny potrądzikowe,
– prosaki, zaskórniki,
– blizny,
– rogowacenie okołomieszkowe.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są:
– trądzik różowaty,
– stany zapalne skóry,
– bliznowce,
– łuszczyca,
– cera naczyniowa
– przerwana ciągłość naskórka,
– nowotwory skóry,
– naczyniaki jamiste,
– włókniaki,
– znamiona.
Efekty:
– zlikwidowane drobne zmarszczki i uszkodzenia skóry,
– skóra oczyszczona z zanieczyszczeń,
– pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny,
– skóra jest zregenerowana, odnowiona,
– wyeliminowane wszelkie uszkodzenia posłoneczne i rogowacenia naskórka,
– przyśpieszone jest krążenie krwi i limfy,
– skóra lepiej przyjmuje nakładane na nią preparaty kosmetyczne.
· Mezoterapia
Wyróżniamy dwa rodzaje mezoterapii: igłową i bezigłową. Obie metody polegają na wprowadzaniu w głąb skóry koktajli w których skład wchodzą aminokwasy, witaminy, enzymy, wyciągi tkankowe, kwas polimlekowy i hialuronowy, krzem. Wszystkie składniki są w odpowiednich stężeniach. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym, najczęściej stosowany jest krem Emla. Lekarz wkłuwa się cienką igłą przy użyciu specjalnego aparatu i wstrzykuje preparaty podskórnie. W celu uzyskania widocznych efektów należy wykonywać od 4 do 6 zabiegów co dwa tygodnie. Po upływie kilku miesięcy pojawią się zaskakujące efekty.
Zabiegi z mezoterapii znalazły zastosowanie przy zmarszczkach, suchości skóry i utraty jej jędrności, przy cellulicie, rozstępach i bliznach a także przy wypadaniu włosów i łysieniu. Jeżeli chodzi o problem cellulitu wprowadzane są tutaj substancje czynne takie jak rutyna, kofeina, enzymy lipotyczne czy wyciąg z karczocha. Takie preparaty pobudzają mikrokrążenie, korzystnie wpływają na przemianę materii i niwelują tkankę tłuszczową. Wstrzykiwane są w miejsca objęte cellulitem czyli np. biodra, uda czy pośladki.
Przeciwwskazania:
– ciąża,
– karmienie piersią,
– cukrzyca,
– zaburzenia krzepliwości krwi,
– alergie,
– stany zapalne skóry,
– zażywanie niektórych leków np. aspiryna,
– opryszczka.
· Terapia ultradźwiękami (in. cellululopoliza)
Przy tym zabiegu wykorzystuje się prąd elektryczny, który przepływa przez podskórna tkankę tłuszczową. Takie działanie powoduje wzrost temperatury ciała, usprawnia mikrokrążenie i usuwanie nadmiaru tłuszczu. Wszystko odbywa się poprzez wkłucie igły w regionie cellulitu.
· Termoterapia
Jest to ogólne określenie leczenia za pomocą ciepła lub zimna. Przy problemie cellulitu leczenie polega na naprzemiennych natryskach bądź przebywaniu w specjalnych komorach. Jak wiadomo zimno przyspiesza przemianę materii, wzmaga przepływ krwi w celu ogrzania organizmu. Ciepło zaś rozszerza pory w skórze dzięki czemu preparaty zaaplikowane na skórę mogą w nią swobodniej wnikać. Nie należy mylić termoterapi z kąpielami gorącymi w domu. Gorąca woda wzmaga rozwój cellulitu. Do higieny najlepiej jest stosować letnią wodę.
· TRI ACTIVE – stymulacja laserem,
Stymulacja laserem działa na trzy sposoby:
– miejscowo chłodzi – redukuje to obrzęk,
– wspomaga mikrokrążenie żylne, tętnicze i limfatyczne dzięki głębokiej stymulacji laserem,
– wykonuje masaż, który polega na rytmicznym zasysaniu i jednoczesnym naciskiem na skórę – przywraca to napięcie włókien kolagenowych.
Zabieg TRI ACTIVE poprawia elastyczność skóry i wzmacnia jej struktury. Części ciała na których obecny był cellulit stają się gładkie i wymodelowane. Zabieg w naturalny sposób pobudza mechanizm dotleniania zdrowych komórek i usuwania tych starych. Wskazaniem do zabiegu jest uczucie ciężkości, redukcja obrzęków, wiotkość skóry i usuwanie toksyn z organizmu. Zaleca się wykonanie cyklu zabiegów czyli od dziesięciu do piętnastu w odstępach jedno/dwu dniowych. Rezultaty zaczynają być widoczne już po dwóch bądź trzech przeprowadzonych zabiegach.
· Thalgo
Program Thalago obejmuje kilka rodzajów zabiegów. Głównie są to zabiegi oparte na stosowaniu preparatów kosmetycznych w połączeniu z masażami, bądź zabiegami przy użyciu specjalnych urządzeń. Przy tego typu zabiegach można liczyć na fachową poradę jak dodatkowo wspomóc walkę z cellulitem, jak zadbać o siebie w domu i jak pielęgnować skórę. Thalgo posiada w ofercie całą serię zabiegów na ciało mających poprawić jego wygląd zewnętrzny jak i nasze samopoczucie, np. przy korzystaniu z zabiegów przeprowadzanych w kapsule.
· Ultracontour
Jest to zabieg polegający na bezinwazyjnym usuwaniu tkanki tłuszczowej.
Tkanka tłuszczowa gromadzi się w różnych miejscach, są one bowiem uzależnione od płci i typu budowy danej osoby. Mężczyźni mają z nią problem głównie w okolicy brzucha, natomiast u kobiet tkanka tłuszczowa gromadzi się na udach, biodrach i brzuchu. Wszystko spowodowane jest przez:
– złe nawyki żywieniowe podczas których zajadamy się posiłkami bogatymi w cukry i tłuszcz a o niskiej zawartości protein,
– nie uprawianie sportów z połączonym siedzącym trybem życia,
– zaburzeniami metabolizmu,
– zatrzymaniem wody w przestrzeniach międzykomórkowych.
Ultracontour jest metodą bezbolesną i zupełnie bezpieczną, nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zabieg ten jest alternatywą do liposukcji. Urządzenie wykorzystuje zogniskowane ultradźwięki za pomocą których niszczy komórki tłuszczowe. Modeluje sylwetkę i zmniejsza obwód partii ciała, które zostały dotknięte nadmiarem tkanki. Spełniając swoje zadanie nie niszczy otaczających problematyczne miejsce tkanek, nerwów i naczyń krwionośnych.
Zabieg przeprowadza się w dwóch etapach. Najpierw głowica HIFU uszkadza błony komórek tłuszczowych dzięki czemu dochodzi do uwolnienia tłuszczu do przestrzeni międzykomórkowych. Następnym etapem jest przeprowadzenie drenażu limfatycznego. Drenaż ma za zadanie odprowadzenie uwolnionych uprzednio płynów do układu limfatycznego. Odbywa się to za pomocą ultradźwiękowego masażu drenującego.
Podczas zabiegu mamy do czynienia również z dwoma mechanizmami – termicznym i mechanicznym. Termiczny działa na zasadzie wywołania ciepła przy użyciu ultradźwięków. W tym momencie dochodzi do rozszerzenia się naczyń krwionośnych co zwiększa chłonność wszelkich składników aktywnych znajdujących się w żelu. Mechanizm mechaniczny stwarza wibracje powodujące uszkodzenie błon komórek tłuszczowych, dodatkowo wspomagając usuwanie limfy i zwiększając krążenie krwi. Zabiegi powinno wykonywać się w odstępach od siedmiu do dziesięciu dni, zaleca się wykonanie trzech. Dzięki takiemu „dozowaniu” zabiegów nie obciążymy organizmu a stosując je w odpowiednim czasie usuniemy większe ilości komórek tłuszczowych. Aby zwiększyć ilość wydalanego tłuszczu zaleca się spożywanie dużej ilości płynów i włączenie diety niskotłuszczowej. Zabieg przeznaczony jest dla osób w wieku od 16 do 90lat przy nadwadze pomiędzy 8 a 10 kilogramów.
Przeciwwskazania do zabiegu Ultracontour:
– choroby nowotworowe,
– rozrusznik serca,
– ciąża,
– ostry stan zapalny,
– zakrzepowe zapalenie żył.
· Velasmooth
W obecnym czasie jest to najskuteczniejsze urządzenie stosowaniu przy leczeniu defektu rozstępów i cellulitu. Odpowiedzialny jest za to drenaż limfatyczny i technologia ELOS.
Nierówności pojawiające się na skórze w przypadku występowania cellulitu spowodowane są poprzez degradację włókien utrzymujących nabrzmiałe komórki tłuszczowe. Aparatura w sposób mechaniczny manipuluje warstwą tłuszczu i wiązaniami włóknistymi a dodatkowo w tym samym momencie zapewnia nagrzanie podskórnych komórek tłuszczowych.
Działanie aparatury polega na wywieraniu podciśnienia na okolicę objętą leczeniem za pomocą rolki głowicy. W tym momencie odbywa się drenaż chłonki i wyodrębnienie obszaru na który będą działać dwie energie. Pierwsza jest to podczerwień, natomiast druga- bipolarny prąd wysokiej częstotliwości. Objętość komórek, które gromadzą tłuszcz zmniejsza się poprzez ich podgrzewanie zwiększające metabolizm. Jeżeli komórki tłuszczowe zostają zlikwidowane dochodzi do zaniku wypukłości na skórze. Ssanie podciśnieniowe usprawnia krążenie i wspomaga usuwanie nadmiaru płynów. Połączenie prądu RF i podczerwieni zwiększa napięcie skóry. Zabieg trwa około 45 minut, przy czym należy wykonać od dziesięciu do dwunastu zabiegów przeprowadzanych przez 5,6 tygodni dwa razy tygodniowo. Poprawę wyglądu skóry można dostrzec już po odbyciu połowy zabiegów. Po wykonaniu dziesięciu zabiegów powinno wykonywać się dodatkowo raz z miesiącu zabieg mający na celu podtrzymanie efektu. Ciało a dokładniej miejsce poddawane zabiegowi może być ciepłe w dotyku nawet przez kilka godzin po jego zakończeniu, może również pojawić się zaczerwienienia. Do zabiegu nie są potrzebne dodatkowe preparaty bądź specjalne kombinezony. Stosuje się jedynie jeden podstawowy żel.
Dodatkowo oprócz widocznego zmniejszenia cellulitu, można liczyć na poprawę linii ciała i zmniejszenie obwodu nawet do 6cm.
· Zabieg przy pomocy żelazka antycellulitowego
Firma Abacosun wprowadziła na rynek kosmetyczny nowoczesną metodę modelującą i wyszczuplającą ciało jaką jest żelazko antycellulitowe. W jednym urządzeniu zastosowane jest działanie trzech urządzeń (elektrostymulacja TENS, masaż vacum – lipodermologia/ masaż próżniowy, chromoterapia), które skutecznie radzą sobie z problemem „pomarańczowej skórki”.
1. Elektrostymulacja TENS
Działa pobudzająco na mięśnie, mobilizuje je do pracy, regeneruje, wzmacnia i dobrze wpływa na poprawę ukrwienia. Zabieg jest pomocny przy modelowaniu sylwetki, wzmacnianiu mięśni na wybranych partiach ciała i zmniejszaniu objawów cellulitu. Poprawia wygładzenie i elastyczność skóry.
2. Masaż próżniowy oraz ssący rytmiczny
Zabieg polega na zasysaniu fałdu skóry lub masażu ciągłego. Tkanka tłuszczowa zostaje rozbita poprzez rytmiczne masowanie tkanki podskórnej. W tym samym momencie dochodzi do wygładzania cellulitu. Masaż ten znalazł wykorzystanie również przy zabiegach ujędrniających a nawet powiększających biust. W tym przypadku stosuje się specjalne nakładki.
Działanie masażu próżniowego:
– pobudzenie układu limfatycznego,
– usprawnia wydalanie nadmiaru płynów i zalegających toksyn,
– zwiększa dotlenienie komórek,
– przyśpiesza przepływ substancji odżywczych do górnych warstw skóry,
– modeluje sylwetkę,
– ujędrnia skórę,
– wspomaga detoksykacji, usuwaniu zakwasów i opuchlizny.
3. Chromoterapia (terapia kolorami)
W aparacie można dobierać siedem różnych kolorów mających działanie lecznicze, stosowanych odpowiednio do różnego rodzaju schorzeń. Spośród kolorów: pomarańczowy, czerwony, fioletowy, niebieski, zielony i biały, przy wyszczuplaniu i „pomarańczowej skórce” poleca się zastosowanie trzech pierwszych. Zabieg ten działa rewitalizująco na skórę i stymuluje syntezę kolagenu.
Dodatkowym elementem użytym w urządzeniu są bańki do masażu próżniowego. Tego typu „narzędzia” stosowane są od wieków w medycynie dalekowschodniej. Dzięki nim możemy wykonać masaż Gua Sha (działanie detoksykujące) bądź Vacupresurę (stymulacja punktów ciała, które są odpowiedzialne za narządy wewnętrzne przy użyciu próżni).
· Vacuakupresura
Zabieg oparty jest na wykorzystaniu zasad akupresury. Jednak tutaj nie używa się igieł a pompę vacum, która pobudza receptory. W miejscach pobudzonych dochodzi do wzrostu ukrwienia, tym samym poprawia się ukrwienie organów za które dany receptor jest odpowiedzialny.
Korzystne działanie urządzeń…
– niweluje tkankę tłuszczową i cellulit,
– wspomaga odchudzanie,
– dotlenia komórki,
– poprawia cyrkulację krwi,
– poprawia jędrność skóry,
– wzmacnia tkanki co działa korzystnie na poprawę elastyczności skóry,
– modeluje sylwetkę,
– ma działanie drenujące,
– stymuluje system limfatyczny,
– dotlenia i odżywia komórki skóry,
– usprawnia usuwanie toksyn z organizmu,
– zmniejsza opuchlinę spowodowaną zatrzymaniem wody,
– stymuluje syntezę kolagenu,
– działa relaksująco i odprężająco dając uczucie lekkości.
Zabiegi dobrze jest wykonywać raz bądź dwa razy w tygodniu, w serii po dziesięć. Już po pierwszym zabiegu dojrzymy efekty. Aby je utrwalić warto jest wykonać całą serię zabiegów. Cena pojedyńczego zabiegu to kwota około 180 złotych. Koszty uzależnione są również od miejsca jakie poddajemy zabiegowi. Jeżeli decydujemy się od razu na całą serię, cena może być korzystnie niższa.
· Body Health
Urządzenie to potrafi zwalczać cellulit nawet w najcięższym jego stadium. Dodatkowo przeprowadzenie tego typu zabiegu zapobiega tworzeniu się nowych nierówności skórnych. Wszystko to dzięki metodzie próżniowej. Body Health jest zabiegiem nieinwazyjnym, który potrafi pobudzić tkanki skóry. Aparatura przeprowadza drenaż limfatyczny, który ma na celu usuniecie zbędnej ilości wody zalegającej w miejscach objętych cellulitem. Stymuluje mikrokrążenie i pobudza system krążenia tętniczego. Zmniejsza warstwę tkanki tłuszczowej oraz ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn.
· Elektrostymulacja
Elektrostymulacja to bardzo wygodna metoda biernego wysiłku fizycznego. Oczywiście mamy zwolenników i przeciwników tego typu ćwiczeń. Podobno 45 minutowy zabieg odpowiada wysiłkowi fizycznemu, który wykonywany jest przez dwie a nawet trzy godziny. Wszystko to bez powodowania obciążenia stawów i nadmiernego wzrostu masy mięśniowej. Efekt ten jest osiągalny dzięki dostarczeniu szybkiej zmianie natężenia prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości, szerokości i kształcie impulsu. Elektrostymulacja powoduje wzmocnienie mięśni a jak wiadomo mięśnie wypracowane szybciej spalają tłuszcz co jest widoczne w dość szybkiej zamianie rozmiaru ubrań na mniejszy. Zabieg jest bardzo pomocny dla kobiet które w szybkim czasie po ciąży chcą wrócić do dawnej figury. Pierwszy zabieg można przeprowadzić już po 90 dniach po urodzeniu dziecka.
Przy problemie cellulitu zastosowane są elektrody (dokładnie 24) i pasy grzewcze. Terapia polega na leczeniu głębokim ciepłem. Zabieg ten mogą przeprowadzać zarówno kobiety jak i mężczyźni.
Przeciwwskazania do zabiegu:
· Ciąża
· Ostre stany zapalne
· Epilepsja
· Ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich
· Rozrusznik serca
· Zagrożenia wystąpienia zatoru
· Obecność wszelkiego rodzaju przedmiotów metalowych na powierzchni zabiegowej
· Miażdżyca zarostowa tętnic
· Nowotwory
· Zakrzepy
· Zapalenie żył
· Pompa Termiczna
Za pomocą pompy termicznej odbywa się masaż próżniowy, który wpływa na rozbicie tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu i modelowanie sylwetki. Ciepło które jest emitowane przez aparat działa odprężająco i relaksująco na zmęczone mięśnie oraz zwiększa skuteczność zabiegu. Pompa termiczna nie tylko działa ciepłem ale również przeprowadza masaż dzięki znajdującymi się na jej zakończeniu obracającymi kulkami. Ich działanie polega na rozmasowywaniu miejsc objętych zabiegiem oraz zwiększeniu efektywności zabiegu.

Z pewnością mogę powiedzieć, że wszystkie wyżej wymienione zabiegi nie należą do prostych i tanich. Jednak jeżeli zależy nam na estetycznym wyglądzie naszego ciała, źle się czujemy z widocznym cellulitem, jest to nasz kompleks bądź defekt z którym nie radzimy sobie psychicznie to warto odłożyć trochę gotówki i zafundować sobie taki typ pielęgnacji. Profesjonalny sprzęt i zabiegi pod okiem wykwalifikowanych w tej dziedzinie osób z pewnością dadzą nam większe rezultaty niż kremy zakupione w drogerii kosmetycznej, nawet te najdroższe. Wiadomym bowiem jest, że nie „rozpuszczą” w żaden sposób zalegającego tłuszczu czy nie wyrównają powierzchni skóry. Naskórek jest bardzo dobrą barierą przez którą nie mogą przedostać się zwykle kremy jak i inne nieporządne substancje. Od wielu lat firmy zastanawiają się za pomocą jakich przenośników można umożliwić dotarcie do głębszych warstw skóry. Dlatego też nie wierzmy w piękne reklamy i cudowne, innowacyjne kremy, które w rezultacie sporo kosztują a nie przynoszą większych efektów. Nie dotyczy to tylko balsamów antycellulitowych ale także różnego rodzaju kremów do twarzy. Nie warto przepłacać. Jeżeli naprawdę chcemy nawilżyć naskórek musimy udać się do salonu kosmetycznego i wtłoczyć ampułkę nawilżającą przy pomocy prądu np. podczas zabiegu sonoforezy.

Zostaw komentarz