Dieta 1000

diety 1000 kalorii bazuje przede wszystkim na ograniczeniu do minimum kalorii, których musimy dostarczyć organizmowi.

W normalnych warunkach tych kalorii w dziennej dawce powinno być od 2500 – 3000, ale na potrzeby diety należy ograniczyć je do 1000.

Aby to zrobić należy zaopatrzyć się tabele kaloryczne, które należy umieścić w widocznym miejscu, np. na lodówce. W ten sposób będziemy wiedzieli, jak skomponować posiłek, by był on niskokaloryczny i dostarczał organizm omowi potrzebnych składników odżywczych.

Na pewno należy zatem w znacznym stopniu wyeliminować wielkie kaloryczne przekąski, typu słodkie desery, czy nawet tuczące chipsy i zrezygnować z ogromnych porcji obiadowych.

Przestrzeganie tej diety w sposób rygorystyczny pozwoli zrzucić na wadze w ciągu miesiąca ok. 6-8 kilogramów. Nie trzeba obawiać się, że może nam w jakikolwiek sposób zaszkodzić, dieta jest bowiem bardzo skuteczna i ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i odchudzanie, jeśli tylko postępujemy zgodnie z jej instrukcjami i zaleceniami.

W diecie ważne jest by spożywać pięć niewielkich posiłków w ciągu dnia, a nie zastępować ich na przykład dwoma posiłkami ale dużo bardziej obfitymi. Chodzi o to, by nasz metabolizm był systematyczny, czyli cały czas pracował.

Należy również uważać, by przerwa pomiędzy poszczególnymi posiłkami wynosiła około trzech godzin. Oczywiście zabronione jest podjadanie w czasie przerwy między posiłkami.

Jeżeli będziemy systematyczni, to pierwsze efekty zobaczymy w pierwszym tygodniu stosowania diety. Może to być spadek około 1-2 kilogramów podyktowany jednak tylko ubytkiem wody z organizmu. W kolejnych tygodniach nasz organizm zacznie spalać zmagazynowany tłuszcz.

Ważne jest by w tym czasie zrezygnować ze słodyczy, napojów alkoholowych i słodkich napojów gazowanych i uzupełniać płyny – najlepiej w postaci niegazowanej wody.

Średni czas stosowania diety 1000 kalorii to miesiąc, ale po tym okresie warto przejść na dietę 1200 i 1500 kalorii, żeby uniknąć efektu jo-jo.

W czasie stosowania tej diety w organizmie nie może zabraknąć takich składników potrzebnych organizmowi, jak: białka, tłuszcze, witaminy, węglowodany i mikroelementy. Wszystko powinno się jednak mieścić w granicach 1000 kcal i odpowiednich ilościach.

Aby posiłki były odpowiednio zbilansowane przyjmuje się następujący podział kalorii na różne etapy dnia. Śniadanie powinno zamknąć się w granicy 200 kcal, na II śniadanie przewiduje się 150 kcal. Obiad jest najbardziej kaloryczny, jego wartość wynosi średnio – 350 kcal. W diecie przewidziany jest również podwieczorek – 100 kcal i kolacja, której kaloryczność wynosi 200 kcal.

Poniżej podaję przykładowy dzienny jadłospis.

  • ŚNIADANIE – może się składać z jednej pełnoziarnistej bułki posmarowanej margaryną, do tego można dodać dwa cienkie plasterki wędliny z drobiu, na to najlepiej położyć kilka pokrojonych plasterków zielonego ogórka. Z napojów polecana jest filiżanka kawy lub herbaty – bez cukru.
  • DRUGIE ŚNIADANIE: Najlepiej jeśli wybierze się niewielkie jabłko
  • OBIAD: Powinien się na niego złożyć lekkostrawny posiłek. Na talerzu zatem powinien pojawić się ryż (około pół szklanki) oraz pierś z kurczaka uduszona na oliwie z dodatkiem warzyw.
  • PODWIECZOREK: Można sobie pozwolić na zjedzenie dwóch biszkoptów, ale bez nadzienia i czekolady!
  • KOLACJA: najlepsza będzie sałatka z tuńczyka. Należy ją przygotować z dwóch łyżek kukurydzy, dwóch łyżek gotowanego ryżu i puszki tuńczyka w sosie własnym (ok. 120 g). Można go doprawić do smaku solą i pieprzem. Do picia zalecana jest 1 szklanka soku owocowego, by zapewnić odpowiednią porcję witamin.

Zostaw komentarz