Zielona herbata na odchudzanie

zielona herbataKorzystny wpływ zielonej herbaty na organizm człowieka znany jest od tysięcy lat. Już setki lat temu medycyna alternatywna w Azji pokładała swoją nadzieję w leczniczych właściwościach zielonej herbaty. Zielona herbata doskonale wpływa na serce, redukuje stres, reguluje procesy trawienne oraz obniża poziom cholesterolu. Od niedawna zielona herbata jest także składnikiem suplementów diety na odchudzanie. Jaki wpływ ma zielona herbata na odchudzanie?

Dążenie do wymarzonej sylwetki stało się celem życiowym tysięcy kobiet na całym świecie. Pokładają one nadzieję w cudownych dietach, suplementach diety i innych sposobach, które obiecują szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów . Jednym ze sprawdzonych sposobów na wspomaganie odchudzania jest zielona herbata. Naukowcy dowiedli, że ludzie spożywający zieloną herbatę oraz kofeinę spalają więcej kalorii, niż bez przyjmowania tych substancji. Sprawiło to, że zielona herbata stała się popularnym dodatkiem do wszlekich suplementów diety wspomagających odchudzanie.

Zieloną herbatę można obecnie nabyć niemal w każdym sklepie spożywczym. Polecamy jednak wybranie się do sklepu zajmującego się wyłącznie sprzedażą herbat. Znajdziesz tam wiele opcji smakowych oraz wiele gatunków zielonej herbaty. Dzięki temu masz możliwość dobrania odpowiedniej odmiany herbaty do swoich upodobań.

Warto jednak wspomnieć, że samo picie zielonej herbaty nie spowoduje, że w magiczny sposób zbędne kilogramy ulotnią się z Twojego ciała. Oprócz  picia zielonej herbaty należy wyrobić w sobie zdrowe nawyki żywieniowe oraz poświęcić czas na dużą ilość aktywności fizycznej. Tylko w takim przypadku zielona herbata będzie skutecznie wspomagać proces odchudzania.

1 Komentarz

  • Jak dla mnie zielona jest najlepsza. nie dość że smak jest rewelacyjny to dodatkowo widać efekty jeśli chodzi o utratę wagi. ważne tylko by pamiętać o czasie parzenia.

Zostaw komentarz