Rozstępy na udach

Problem rozstępów bardzo często dotyka nie tylko kobiety, ale także i młode dziewczyny, w niektórych przypadkach także mężczyzn, chociaż dla większości tych drugich nie jest to raczej znaczący problem. Kobiety natomiast będą z tego powodu często posiadały zaniżoną samoocenę, gdyż pośladki, czy też uda to jedne z bardziej eksponowanych elementów kobiecego ciała, które jednocześnie przyciągają uwagę i są jednym z elementów urody.

Rozstępy na udach będą bardzo nieestetycznymi defektami kosmetycznymi, które objawiają się przede wszystkim powstawaniem prążków o wrzecionowatych kształtach i ciemnej barwie, które układać będą się równolegle względem siebie. Oprócz ud mogą pojawiać się także na innych partiach ciała między innymi na brzuchu, plecach, czy też ramionach i piersiach.

Istnieją na szczęście różne sposoby na rozstępy, są one w większości przypadków naturalne, dodatkowo popularnymi na rynku będą szerokiej maści specyfiki, kremy, suplementy diety, które mają wpływać zapobiegawczo przeciw powstawaniu rozstępów, czy też zwalczać je w przypadku kiedy już się pojawią. Naukowcom udało stwierdzić się, że jednym z powodów powstawania rozstępów, między innymi na udach, jest kortyzol, zwany bardzo często hormonem stresu. Jego negatywny wpływ na komórki produkujące kolagen oraz elastynę będzie przyczyniać się do utraty jędrności skóry i powstawania właśnie rozstępów.

Walka z rozstępami z pewnością nie będzie trudną, a sam problem także nie powinien być tak bardzo niepokojącym. Wpadanie w kompleksy i wstydzenie się pokazywania swojego ciała nie jest potrzebnym. Rozstępy można skutecznie likwidować i pokonać je całkowicie, między innymi poprzez szerokiej gamy kremy na rozstępy, ćwiczenia fizyczne, zmianę sposobu i stylu odżywiania oraz wiele, wiele innych tym właśnie podobnych elementów. Ważne jest jednak, aby problem rozstępów rozwiązywać jak najwcześniej, im dłużej będziemy z tym zwlekać, tym trudniej będzie się nam ich pozbyć, czy też je zredukować. Najlepszym momentem jest ten, kiedy prążki posiadają jeszcze ciemną barwę i są najbardziej widocznymi.

Zostaw komentarz