Rozstępy na bicepsie

Rozstępy będą problemem, z którym borykają się nie tylko panie. Bardzo często będzie to także mankament kulturystów oraz osób uprawiających sporty siłowe, czy też po prostu trenujących intensywnie na siłowni. W tym, przypadku rozstępy przeważnie tworzyć będą się na bicepsie, co spowodowane może być zbyt dużym przyrostem masy mięśniowej, gdzie skóra po prostu nie wytrzymuje i zaczyna pękać, co prowadzi do tworzenia się rozstępów.

Rozstępy na bicepsie będą charakterystyczną cechą, czy też skutkiem ubocznym w czasie przyjmowania sterydów i innych niepewnych środków wspomagających trening siłowy. Powodują one przede wszystkim o wiele szybszy wzrost mięśni w wybranych partiach ciała. W przypadku ćwiczeń bez dodatkowych wspomagaczy cały proces jest o wiele dłuższym i skóra posiada czas na regenerację, dostosowanie się i odpowiednie naciągnięcie. W przypadku jednak zbyt szybkich przemian, które zachodzą, powstawać będą mogły właśnie rozstępy.

Sposoby na rozstępy na bicepsie będą różne. Przede wszystkim w momencie kiedy zauważymy problem powinniśmy ograniczyć intensywność ćwiczeń, do takiego stopnia, aby utrzymać formę i swoją siłę, a jednocześnie nie wpływać na dalsze rozbudowanie mięśni bicepsa, przynajmniej przez dobre kilka miesięcy. W czasie tym skupiamy się na intensywnym redukowaniu takowych rozstępów i poprawie stanu zdrowia naszej skóry. Przydatne będą tutaj z całą pewnością kosmetyki przeciw rozstępom, których na rynku znajdziemy naprawdę bardzo dużo.

W przypadku kiedy rozstępy na naszych mięśniach towarzyszą nam już od dłuższego czasu wtedy ich usunięcie będzie bardzo trudne, bez interwencji chirurgicznej wręcz niemożliwe. W przypadku tym będziemy musieli pogodzić się z ich obecnością, jedynym wyjściem może być wpływanie poprzez stosowanie odpowiedniego rodzaju preparatów na ich kolor, tak aby były o wiele mniej widoczne – najskuteczniej będą tutaj kremy i inny kosmetyki stosowane zewnętrznie. Możliwe jest, że część z tychże rozstępów zostanie zniwelowanych, czy też po prostu zmniejszonych.

Zostaw komentarz