Penaten – krem na rozstępy

Penaten to bardzo popularny produkt używany w walce z rozstępami. Systematyczne jego stosowanie pomaga zapobiegać powstawaniu tego typu ubytków w skórze. Oliwka w żelu została tak stworzona, że jej wchłanianie jest wyjątkowo proste. Jak zapewnia producent, pozwala ona zatrzymać dziesięć razy więcej wilgoci niż inne kremy, czy balsamy o tym działaniu. Najlepsze efekty daje jej stosowanie na mokrą skórę. Jednocześnie preparat ma również działanie kojące i łagodzące, wszystko dzięki wzbogaceniu go w rumianek, zioło o regenerujących i aktywizujących właściwości.

Działanie preparatu polega przede wszystkim na nawilżaniu skóry, która staje się tym samym mniej podatna na powstawanie rozstępów. Jej wygładzenie, uelastycznienie oraz dogłębne nawilżenie przygotowuje ją na rozciąganie i tym samym czyni ją bardziej plastyczną. Sprawia, że nawet szybsze przybieranie na masie, na przykład w trakcie ciąży, pozwala łatwiej dostosować skórę do nowych zadań, bez konieczności popsucia jej struktury.

Kosmetyk występuje pod postacią oliwki w butelce o pojemności 200 ml. Konsystencja preparatu to najzwyklejszy żel. Jednak jego zaletą jest bardzo dobre wchłanianie. Krem Pentan należy używać od czwartego miesiąca ciąży do drugiego miesiąca po porodzie co najmniej raz dziennie. Jednak zdecydowanie lepiej stosować preparat zarówno rano, jak i wieczorem. W celu  wyeliminowania problemów należy wmasowywać niewielką ilość preparatu w szczególnie narażone na wystąpienie rozstępów skórę brzucha, pośladków, ud oraz bioder. Walka z rozstępami przy użyciu kremu Penaten przynosi bardzo dobre rezultaty.

Zostaw komentarz