Peeling na rozstępy

rozstępy. Oprócz tego przy odpowiednio dobranych preparatach zabiegi tego rodzaju będą służyły do regenerowania skóry która się starzeje, zwiększać będą jej elastyczność, napięcie oraz jędrność, a oprócz tego spłycać drobne zmarszczki i wiele, wiele innych tym podobnych.

W przypadku jeśli usuwanie rozstępów ma być skuteczne najlepszym wyborem będzie peeling chemiczny, czyli taki przy wykorzystaniu składników pochodzenia chemicznego, na przykład kwasu glikolowego i jego pochodnych. Kwas ten w niskich koncentracjach wpływa przede wszystkim na zmniejszenie grubości warstwy rogowej naszego naskórka. W stężeniach dużych natomiast wpływać będzie na stymulację produkcji nowych komórek naszej skóry i syntezowanie włókien kolagenowych w wierzchnich warstwach skóry właściwej. Z tego też właśnie powodu powtarzane terapie powodują zgrubienie skóry właściwej i naskórka, co sprawia że jest ona o wiele bardziej odporną.

Walka z rozstępami poprzez peeling to z pewnością świetny pomysł. Musimy jednak zdać sobie sprawę z faktu, że konieczna będzie seria zabiegów, a nie pojedyncze z nich, a oprócz tego sam peeling na rozstępy nie rozwiąże ich problemów, do tego powinniśmy stosować specjalne kremy, czy też inne zabiegi, które będą o wiele bardziej efektywne.

Peeling wykonać możemy sobie sami w domu, wystarczy zakupić odpowiednie przybory i produkty w salonie kosmetycznym, czy też w aptece. Oczywiście peeling wykonany w gabinecie urody, czy też Spa będzie o wiele bardziej efektywny niż ten w domowych warunkach, jednak zawsze jest on lepszy niż zignorowanie sprawy powiązanej z powstawaniem rozstępów.

Zostaw komentarz