Maseczka z drożdży na trądzik

różnego rodzaju specyfików, leków, sprawdzone sposoby – okazać może się, że to właśnie one przynosić będą najlepsze efekty.

W czasach kiedy rynek kosmetyczny nie był jeszcze tak bogaty w różnego rodzaju preparaty, co miało miejsce stosunkowo niedawno, ludzie stosowali wiele innych metod, które miały likwidować trądzik. Problemy z trądzikiem rozwiązać można w łatwy sposób, a mianowicie stosując maseczkę z drożdży. Stosowana była już przez nasze babcie, a jej skuteczność przetestowało już wiele nastolatków, szczególnie we wcześniejszych pokoleniach. Samo wykonanie jest bardzo proste – potrzebować będziemy jedynie drożdży piekarskich oraz odrobinę ciepłego mleka.

Zwalczanie trądziku przy wykorzystaniu takowej maseczki będzie łatwe i efektywne, a jej dodatkową zaletą jest fakt, że nakładać możemy ją nie tylko na twarz, ale także na inne miejsca naszego ciała gdzie pojawiać będą się ropne wypryski. Po kilkunastu minutach maseczkę po prostu zmywamy ciepłą wodą. Aby przynosiła ona efekty powinniśmy ją stosować codziennie, przez okres około miesiąca.

Oczywiście nie każdemu ten rodzaj kuracji przeciwtrądzikowej pomoże – na pewno jednak nie zaszkodzi, a dodatkowo możemy być pewni, że nasza skóra stanie się o wiele bardziej delikatną i przyjemną w dotyku. Jako, że maseczka składa się z prostych i naturalnych składników nie będzie powodowała uczuleń, a jej koszt jest minimalny. Jedyny z minusów to między innymi specyficzny zapach drożdży, który nie dla każdego będzie miłym i przyjemnym, a dodatkowo trudno się go później pozbyć. Oprócz tego jeśli mamy do czynienia z bardziej złośliwymi odmianami trądziku wtedy same drożdże wymieszane z mlekiem niestety nie przyniosą zadowalających efektów.

1 Komentarz

  • A mnie pomaga na trądzik na twarzy alkohol.. Wysusza wszystkie syfy i działa antybakteryjnie. Po kilku tygodniach nie ma śladu po krostach, a twarz jest jasna i jakby świeża. Trzeba tylko pamiętać, aby po każdym takim solidnym myciu twarzy alkoholem, posmarować ją potem nawilżającym kremem.

Zostaw komentarz