Maseczka na trądzik – przepis

Z całą pewnością nic nie będzie posiadało takiego zbawiennego wpływu na naszą skórę i jej wygląd jak maseczka na trądzik. Sam zabieg wykorzystujący takowe maseczki nie będzie zajmował wiele czasu, od około pięciu minut do pół godziny, co uzależnione jest od samego rodzaju danej maseczki, a efekt jest widocznym zaraz po jej ściągnięciu i umyciu twarzy.

W większości przypadków gotowe maseczki, które możemy kupić na przykład w drogeriach i salonach kosmetycznych będą drogimi, a tak naprawdę składają się one z elementarnych składników co powoduje, że ich przygotowanie samodzielnie w domu jest bardzo łatwym i tanim. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ale takowa maseczka kosmetyczna może zdziałać wręcz cuda dla naszej skóry. Przede wszystkim wpłynie na jej nawilżenie, poprawi kolor i ogólny wygląd, a dodatkowo będzie zwalczać wszelkiego rodzaju defekty, zanieczyszczenia i stany zapalne, szczególnie jeśli chodzi o trądzik.

Walka z trądzikiem może zacząć się od jednego, kwaśnego jabłka. Owoc ten jest bowiem jednym z podstawowych składników bardzo dobrej i skutecznej maseczki przeciwko trądzikowi właśnie. Sam przepis jest banalnym i każdy z nas będzie umiał wykonać ten kosmetyk domowej roboty. Potrzebujemy duże oraz kwaśne jabłko. Po jego umyciu ścieramy je na tarce i dodajemy dwie duże łyżki pszczelego miodu, po czym całość musimy dokładnie wymieszać. Kolejnym krokiem jest dodanie do tej masy płatków owsianych, które pełnią rolę zagęszczacza całej maseczki, pozwalają utrzymać się jej na twarzy. Takową maseczkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na około kwadrans, a po jego minięciu zmywamy ją przy użyciu zimnej, czy też chłodnej wody.

Jeśli chodzi o skuteczne sposoby na trądzik, polecaną będzie także maseczka z bananem i awokado, gdzie oprócz nich znajdować w niej będzie się także kilka kropel witaminy E oraz kilka dużych łyżek jogurtu naturalnego. Wszystko jest miksowane i mieszane razem z sobą aż do osiągnięcia przechodzącego w zielony, jednolitego koloru. Maseczkę taką nakładamy na twarz na okres do pół godziny i zmywamy ją wodą, po wyschnięciu nakładając na twarz krem nawilżający.

Zostaw komentarz