Jakie powikłania mogą pojawić się po operacji powiększenia biustu?

Chirurgiczne powiększenie piersi to operacja i tak też zabieg tego typu należy traktować. Trzeba mieć świadomość, że łączy się on z wystąpieniem wszystkich możliwych skutków ubocznych typowych dla rozwiązywania swoich problemów przy pomocy skalpela. Oczywiście powikłania te nie muszą wystąpić u każdej z pań. Jednak samo ryzyko, które jest oznaczone wysokimi liczbami procentowymi, powinno nas skłonić do głębokiego rozważenia konieczności wykonania zabiegu. Najlepiej wyobraźmy sobie sytuację, kiedy wszystkie niżej wymienione problemy dotykają właśnie nas. Czy jesteśmy w stanie z nimi żyć? Czy damy radę z nimi walczyć? Czy biorąc pod uwagę ryzyko, zabieg, który planujemy jest opłacalny?

Komplikacje chirurgiczne

Operacja powiększenia biustu niesie za sobą możliwość następujących powikłań: infekcji, krwiaków, wylewów, problemów ze znieczuleniem miejscowym, obumarcia tkanek, powolnego gojenia się ran, zakrzepic. Decydując się na implanty, trzeba mieć świadomość, że jednorazowa operacja nie da nam efektu pięknych piersi na całe życie. Operacje korekcyjną trzeba wykonywać zawsze, po kilku bądź kilkunastu latach. Zabieg taki pozwala doprowadzić piersi, które na skutek karmienia, zmian wagi, czy po prostu gorszej kondycji skóry zmieniają swój kształt do stanu po pierwszej operacji. Niekiedy istnieje również konieczność powtórzenia operacji od razu po włożeniu silikonów ze względu na takie powikłana, jak: obkurczanie torebki łącznotkankowej, zmiany implantów (ze względu na małą satysfakcję ze strony klientki lub obiektywnie ocenionego efektu jako nie najlepszy). Trzeba mieć na uwadze, że często po chirurgicznym powiększaniu biustu pacjentka musi być pod kontrolą lekarza ze względu na konieczność kontrolowania stanu zdrowia, zwłaszcza nierzadko pojawiających się infekcji. Wcale nie do jednostkowych przypadków należą sytuację, kiedy konieczna jest natychmiastowa operacja z powodu wycieku lub pęknięcia implantu. Jednak prawdą jest fakt, że sytuacje takie pojawiają się dużo rzadziej niż to było kiedyś.

Komplikacje ogólne i miejscowe

Kilka lat po wykonaniu operacji pacjentki mogą zacząć narzekać na komplikacje ogólnoustrojowe. Są to liczne symptomy często przybierające formę konkretnych chorób: zapalenia stawów, twardziny, tocznia. Bardzo często spotykane są problemy z naczyniami i węzłami limfatycznymi, z układem oddechowym.

Niepokój wzbudzają również problemy miejscowe takie, jak: otorbienie niewłaściwe, stwardnienie piersi, odczuwalny ból i dyskomfort w okolicach piersi. Różnego typu powikłania o źródle miejscowym mogą występować w różnym natężeniu przez całe niemal życie pacjentki. Najczęściej występującym problemem miejscowym jest otorbienie niewłaściwe. Bardzo często kobiety narzekają na brak czucia lub zmiany jego stopnia percypowania w piersi. Typowym powikłaniem jest również pojawiająca się wydzielina z sutków.

1 Komentarz

  • Niby nie są duże i jakieś tam szczególnie poważne, ale właśnie ze względu tych powikłań nie zdecydowałabym się na operację. 100 razy wolę łykać odpowiednie tabletki i smarować się kremami 😀 To przynajmniej nie boli. Ja mam dokładnie ten zestaw BreastActives.Pl. Dla mnie jeden z najlepszych.

Zostaw komentarz

Chcesz mieć biust

2 rozmiary większy?!

Postaw na ProBreast Plus

probreastplus do vitalab