Jagoda Berry

Jak ciężkie jest odchudzanie, wie każdy kto chociaż raz próbował odstawić swoje ulubione, tłuste jedzenie. Diety, które w cudowny sposób zapewnić mają szczupłą sylwetkę, nie zawsze się sprawdzają. Do tego często zaprzestanie ich stosowanie, związane jest z wystąpieniem efektu jojo. Chemiczne preparaty często wywołuje niechciane i bolesne skutki uboczne. Wypróbowaliście wszystkie dostępne preparaty oparte na ziołach i efekty nie są zadowalające? Spróbujcie więc środków w skład których, wchodzi jagoda Berry. Zastanawiacie pewnie się co to jest i w jaki sposób ma Wam pomóc w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu?

Zacznijmy od pierwsze części pytania. Jagoda Berry, zwana też jagodą Acai (ta nazwa występuje częściej) jest owocem, którym wyglądem przypomina borówki. Rośnie jednak na palmach, wyłącznie w lasach wokół Amazonki. Roślina ta, wykorzystywana przez tamtejszych Indian od wieków dopiero niedawno “weszła na salony” bardziej cywilizowanej części naukowego świata. Specjaliści zainteresowali się leczniczymi działania jagody Berry. Można je stosować choćby w leczeniu raka, ponieważ posiadają zdolność wiązania wolnych rodników, które za tę chorobę są odpowiedzialne. Składniki mineralne, które się tych owocach znajdują skutecznie powstrzymują procesy starzenia się skóry.

Wracając do tematu, jagoda Berry może pomóc także w odchudzaniu. Najlepiej było by, jeść te owoce prosto “z krzaczka”. Jeśli jednak nie mieszkacie przypadkowo w okolicy Amazonki, jest to nierealne (nie wytrzymują one dłuższego transportu). Pozostaje więc stosowanie preparatów, które tą brazylijską jagodę mają w składzie. Są to zazwyczaj tabletki. Chociaż można kupić sok z tego owocu. Jak pomoże nam w odchudzaniu? Jagoda Berry należy do tak zwanych termogeników. Oznacza to, że jej składniki podwyższa temperaturę ciała, pobierając energię z tkanki tłuszczowej. Przyśpieszają więc przemianę materii i zapewnia redukcję tej tkanki. W swoim składzie owoce te zawierają błonnik, który przyśpiesza, a przede wszystkim reguluje trawienie.

W związku z tym, producenci preparatów na odchudzanie co raz łaskawszym okiem patrzą na jagodę Berry i starają się wykorzystywać jej odchudzające możliwości. Pojawiło się sporo produktów zawierający ten owoc. Soki, suplementy diety w postaci tabletek,. Można zakupić go też w postaci sproszkowanej.  Ważne jest też to, że pomaga on nie tylko w odchudzaniu, czy wstrzymywaniu procesu starzenia się skóry, ale poprawia samopoczucie i dodaje nam energii.

Zostaw komentarz