Drożdże na trądzik?

różnego rodzaju specyfików, które mają na celu zapobieganie mu, czy też likwidowanie u źródła. Stosunkowo niedawno jednak oferta firm farmaceutycznych i kosmetologicznych w tym zakresie nie była tak rozbudowana, a środki przeciwko trądzikowi były drogie. Z tego też powodu stosowano wiele domowych i naturalnych metod walki z trądzikiem i wypryskami na twarzy, różne okłady, maseczki, mycie twarzy przy wykorzystaniu mydła, czy też wiele, wiele innych. Na forach internetowych możemy cały czas natknąć się na tego typu domowe sposoby, które podobno działają o wiele lepiej niż niejeden kosmetyk, często są nawet dosyć ciekawymi, jeśli nie kontrowersyjnymi, sprawa tak wygląda między innymi w przypadku jeśli chodzi o drożdże na trądzik.

Sposoby na trądzik są naprawdę różnę i raczej często znaleźć taki, który mógłby nas obecnie zadziwić. Stosowanie drożdży jako meritum na trądzikowy problem jest jednak dosyć oryginalnym pomysłem. Istnieje wiele sposobów wykorzystania drożdży właśnie. Niektóre z nich podawać będą, że drożdże te należy spożywać rozrobione z wodą, inne natomiast, że tworzyć z nich maseczki i wiele, wiele innych tym podobnych.

Niektórym z nas może wydawać się to śmieszne, jednak według relacji i doświadczeń dużej grupy nastolatków drożdże są o wiele bardziej efektywne niż różnego rodzaju kremy na trądzik.

Może więc warto spróbować tej nietypowej trądzikowej kuracji? Z pewnością drożdże same w sobie nam nie zaszkodzą, a mogą przynieść rozwiązanie problemu z trądzikiem przynajmniej na jakiś czas. Z drugiej jednak strony eksperci podają, że drożdże same w sobie trądziku nie wyleczą, jednak stosowane mogą być jako element dodatkowy i pomocny w całym procesie pozbywania się uciążliwej dolegliwości w postaci pryszczy, wągrów i tym podobnych. Jeśli naukowa opinia przewyższa domowe tradycje i drożdże naprawdę nie usuwają trądziku? Czy w tym przypadku mamy do czynienia z bardzo oryginalnym libido? Może przynajmniej w myśl popularnego przysłowia uda nam się trochę urosnąć od regularnego spożywania i wcierania w siebie drożdży?

Zostaw komentarz