Depilacja pod pachami

Depilacja pod pachami jest jedną z najczęściej stosowanych zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety gdyż włosy właśnie tam najczęściej będą odrastać.

Przeciętna metoda depilowania pach przeważnie wygląda tak samo. W trakcie brania prysznicu sięgamy po jednorazową maszynkę i bez użycia jakichkolwiek kremów i żelów usuwamy włoski pod pachami. Po takim goleniu pachy są podrażnione, pojawiać mogą się czerwone krostki. Skóra może i jest gładką przez pierwsze dwa dni, później jednak pojawiają się drobne i strasznie kłujące odrosty.

Powinniśmy mimo wszystko więcej starań dokładać do depilowania pach. Przede wszystkim pamiętać, że jednym z niezbędnych elementów są krem do golenia, który przeważnie posiada jeszcze dodatkowe nawilżacze i składniki bakteriobójcze. Po depilacji warto także nawilżyć wrażliwą skórę pach kremem, czy też balsamem, co spowoduje, że unikniemy podrażnień oraz nieprzyjemnego kłucia.

Oczywiście depilacja przy wykorzystaniu maszynki to jedna z najbardziej pospolitych metod, a jak wiadomo wyróżnić można ich o wiele, wiele więcej. Jedną z nich jest woskowanie, czyli usuwanie włosów przy użyciu ciepłego, czy też zimnego wosku nakładanego bezpośrednio na skórę. Popularna jest także elektroliza, gdzie dochodzić będzie do całkowitego zniszczenia mieszka włoskowego, gdzie wykorzystywane będzie działanie prądu elektrycznego na co wskazuje już sama nazwa. Zabieg jest jednak dość czasochłonnym i jednocześnie kosztownym, gdyż wypalać trzeba włos po włosku.

Zostaw komentarz