Afrodyzjaki dla kobiet

Afrodyzjak, to substancja, która działa w sposób obudzający na seksualną część człowieka. Substancje takie można spotkać zarówno w znanych i dostępnych szerokiemu gronu odbiorców napojach, ale również w roślinach, przyprawach, które goszczą na domowych półkach.

Afrodyzjakami są niektóre potrawy mięsne, owoce, czy warzywa, których na co dzień używamy w kuchni.
Jednak są one również obecne w specjalnie do tego przygotowanych preparatach, które mają za zadanie pobudzenie naszego libido. W starych podaniach przekazywana jest widza o tym, w jaki sposób, z pomocą afrodyzjaków zdobyć wymarzonego kochanka lub – co ciekawsze – stać się nim samemu. Wedle starodawnych wierzeń pomagają w zdobyciu kochanka.

Afrodyzjaki mają także za zadanie złagodzić apatię i stany depresyjne, sprawić, by życie uczuciowe kwitło i było w stu procentach spełnione, zintensyfikować kilkakrotnie doznania seksualne. Dzięki ich działaniu ma wzrosnąć chęć dotyku w miejscach intymnych. Niektóre z nich działają też profilaktycznie, przeciwdziałają wylewom i atakom serca.

Niestety, na rynku nie pojawiła się jeszcze kobieca alternatywa dla męskiej viagry, cialisu, czy levitry, które lekarz przypisuje na receptę, ale na wyraźną prośbę spragnionego wrażeń pacjenta. Wszystko jednak wskazuje, że w niedługim czasie i panie będą mogły cieszyć się z doznań seksualnych, dzięki użyciu małej pigułki. Badania bowiem nad cudownym lekiem trwają i są obiecujące.

Zanim jednak panie doczekają się na to cudo, mogą wspomóc się specyfikami, które są już dostępne. Jednym z nich jest Vamea. Preparat w swoim składzie ma L-argininę, która jest aminokwasem, z którego wytwarza się tlenek azotu na drodze reakcji chemicznych i metabolizmu. L- arginina jest wytwarzana w organizmie na przykład podczas miłosnych uniesień, oczywiście w naturalny sposób. Doznania erotyczne zostają zwiększone w wyniku rozszerzenia naczyń krwionośnych w organizmie.

Innym specyfikiem jest Cefadisiac. Zawiera on wyciąg z damiana (łac. Turnera diffusa), rośliny, która występuje w obu Amerykach i ma za zadanie stymulację ośrodków odpowiedzialnych w centralnym układzie nerwowym za doznania seksualne. Pomaga również zwiększyć ukrwienie narządów ciele obydwu płci odpowiadają inne fragmenty mózgu.

Kolejnym afrodyzjakiem jest preparat homeopatyczny wzbogacony w selen, walerianę, ekstrakt z damiany i niepokalanka mnisiego. Wspomaga on osłabione moce seksualne. Polecany jest w stanach wyczerpania organizmu, okazuje się pomocny również w zaburzeniach koncentracji i dolegliwościach związanych z menopauzą. Preparat nosi wdzięczną nazwę Amphosca L’ovarine.

Jeszcze inny, o znaczącej nazwie Erotic działa relaksująco i zwiększa ukrwienie w strefie narządów płciowych. Preparat zawiera kombinację dziewięciu ziół. W mieszance znajduje się m.in. mniszek lekarski, pokrzywa, krwawnik pospolity i hibiskus. Preparat ma formę granulatu, można go zatem spożywać w formie herbatki.

Wśród wiodących na rynku znajduje się również Senstra. Zawiera składniki, zwiększające energię niezbędną do współżycia. Potęguje efekt pożądania u kobiet oraz wpływa na wrażliwość w narządach płciowych. Ma również działanie pobudzające jeżeli chodzi o doznania seksualne, zwiększa popęd seksualny.

Zanim jednak sięgnie się po suplementy warto sięgnąć po produkty, które znajdują się na co dzień w naszym gospodarstwie. Afrodyzjakami są bowiem również produkty, które na co dzień znajdują się w naszej kuchni.

Są to na przykład:
Chili – przyprawa, która działa stymulująco i podniecająco być może dzięki swojemu ostremu smakowi
Chrzan pospolity – przyprawa działająca wyjątkowo pobudzająco,
Lubczyk – dzięki wywarom z tej byliny (wedle wierzeń) spełniały się wszystkie pragnienie. Wykazywał działanie moczopędne.
Galgant, goździkowiec korzenny, ylang-ylang, pieprz czarny i kardamon – przyprawy do napojów i potraw o działaniu pobudzającym.

Czekolada – gorącą czekoladę z dodatkiem chili uznawano za eliksir miłości. Miała ona pobudzać, inspirować i wprawiać w drżenie ciała.
Cynamon cejloński – przyprawa i środek do kąpieli, stosuje się go w postaci olejku do potraw i zewnętrznie na genitalia, działa pobudzająco.

Seler – warzywo powszechnie uznawane za najtańszy lek na potencję.
Żeń-szeń – działa pobudzająco, podnosi wydolność fizyczną, wzmaga sprawność seksualną,

To, jednak, co dla kobiety jest największym afrodyzjakiem, to błysk w oku jej kochającego partnera.

2 komentarze

  • W tym całym zestawieniu zabrało czosnku. Wraz z żonką wzbogaciliśmy dietę tym warzywem… efekty świetne…

    Polecam czosnek i odradzam czekoladę. Nie działa… idzie tylko w tyłek, heh.

    • A to ciekawe, czosnek ze względu na “specyficzny” zapach to dość oryginalny pomysł 🙂 No chyba, że tak jak piszesz, jecie go wspólnie 🙂

Zostaw komentarz