Nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu

W dobie gwałtownego rozwoju techniki i nauki wiele aspektów naszego życia zostało uproszczonych, a powoli także stają się one coraz bardziej zautomatyzowanymi. Bardzo wielki postęp miał miejsce także jeśli chodzi o medycynę oraz chirurgię plastyczną, opierającą się w głównej mierze na upiększaniu naszego ciała. Przy dzisiejszych możliwościach cellulit, czy też nadmiar tłuszczu tu i ówdzie nie stanowi już większego problemu. Konieczne nawet nie są specjalne zabiegi i operacje, gdyż opracowane zostało nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu właśnie.

Technologie te bazowały będą w większości przypadków na naturalnych procesach, które mają miejsce wewnątrz naszego organizmu. Procedury jak już wcześniej wspomniano są nieinwazyjnymi i w większości patentów opierały będą się bezpośrednio na wykorzystaniu rezonansu ultradźwiękowego oraz technologii, która poszerza zakres możliwości jego wykorzystania. Dawać będzie to naprawdę z znakomite efekty jeśli w grę wchodzi walka z celullitem.

Zasady działania są w miarę proste. Na ciele pacjenta umieszcza się specjalne sondy, które mają za zadanie identyfikacje tkanek, które poddane będą zabiegowi, biorąc pod uwagę wszystkie z warstw skórnych razem z masą kostną, mięśniową oraz tkanką tłuszczową no i oczywiście cellulitem. Identyfikacja tkanek następuje właśnie poprzez układ wykorzystujący działanie ultradźwięków. Po określeniu dokładny parametrów określana jest częstotliwość i moc fal, które będą wprowadzać tkanki w stan rezonansu. Częstotliwość takowych fal obliczana jest w czasie rzeczywistym i cały czas korygowana dostosowując się do zmian. Jest to konieczne, aby móc w czasie trwania całego zabiegu bez przerwy utrzymywać tkanki w stanie rezonansu.

Dzięki takowym technologiom wszelkiego rodzaju kremy na cellulit i szeroka gama innych sposobów wydają się całkowicie niepotrzebnymi. Z drugiej jednak strony musimy pamiętać, że jeden takowy zabieg to kwota rzędu ponad kilkuset złotych, a na jednym z nich z pewnością się nie skończy, wszystko zależne jest od skali naszego problemu. Z całą jednak pewnością nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu posiada przed sobą długą i owocną przyszłość.

Zostaw komentarz