Minoxidil na wypadanie włosów

Minoxidil na wypadanie włosów, jako jedyny do tej pory został zaakceptowany przez FDA. Amerykańska Agencja żywności i leków potwierdziła, iż Minoxidil na wypadanie włosów jest środkiem faktycznie skutecznym w walce z androgenowym łysieniem zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Środek ten posiadając wyżej wymienioną akceptację FDA nakłonił wielu producentów specyfików na porost włosów do stosowania odpowiedniego stężenia tego środka.

Początkowo jego stężenie było niewielkie i w poszczególnych produktach sięgało zaledwie 1-2%. Jednak ostatnim laty stosowane jest już znacznie większe stężenie tego środka, jakim jest Minoxidil na wypadanie włosów. W niektórych produktach wynosi ono 5 a nawet czasami 15%. I jak się okazuje słusznie, gdyż kliniczne badania wykazały, że efektywność środków wzrasta przy wyższych stężeniach. Osoby, dla których łysienie stanowi problem nadal jednak nie mogą się cieszyć tak zwanym natychmiastowymi efektami. Również skuteczność stosowanych kuracji nie jest oszałamiająca, bo sięga zaledwie 60-80% i jest zależne od indywidualnych predyspozycji każdego człowieka. Uważa się również, że stosowanie tylko jednego środka może się przyczynić, co najwyżej do spowolnienia a czasami zatrzymania procesu łysienia.

Osoby chcące uporać się z tym problemem na chwilę obecną zmuszone są albo korzystać z dostępnych na polskim rynku produktów zawierających niewielkie stężenie Minoxidilu, które zależnie od produktu waha się od 2-5%, albo zakupywać produkty z Stanów Zjednoczonych, posiadają te najwyższe sięgające 15% stężenia. Przystępując do zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów należy pamiętać, że efekty będą widoczne dopiero po dwunastu miesiącach regularnego stosowania środka. Przez regularność rozumie się stosowanie go dwa razy dziennie, więc konsument musi się nauczyć stosować ten środek tak często jak na przykład codzienne mycie zębów.

Jak wspomniano wyżej takie stosowanie dwa razy dziennie najlepiej jeszcze w odstępach dwunastogodzinnych może być widoczne dopiero po dwunastu miesiącach i to nie u wszystkich osób stosujących te środki gdyż dominującą rolę w tego typu kuracjach odgrywają indywidualne predyspozycje. Kuracja czy też zabieg tego typu jest również dość kosztowny gdyż w zależności od stosowanego środka może wynosić od 20 nawet do 150 zł wydawanych miesięcznie. Środki te są polecane zarówno panom jak i paniom.

Zostaw komentarz