Kosmetyki na rozstępy – opis składników

Artykuł ten gromadzi w jednym miejscu informacje o wszystkich najlepszych składnikach kosmetyków na rozstępy. Zapoznanie się z jego treścią uświadomi Ci, z których preparatów kosmetycznych warto korzystać, a na które wydatek jest zwykłą stratą pieniędzy. Jak działają dobre produkty na rozstępy? Mówiąc najprościej – rozstępy i blizny spowodowane są nieprawidłowościami w strukturze kolagenu. Każdy kosmetyk, który rozwiązuje ten problem u podstaw, będzie godny wypróbowania. W praktyce rozpoznanie, który jest najlepszy nie jest jednak takie proste. Pomoże w tym nasza instrukcja.

Wyciąg z aloesu
Wyciąg z aloesu to woda i polisacharydy, czyli pektyny, hemiceluloza,  glucomannan, acemannan oraz derawaty mannozy. Wyciąg z aloesu jest powszechnie znanym składnikiem kosmetycznych. Słynie ze swoich właściwości. Może być używany zarówno w kuracji wewnętrznej i zewnętrznej. Tradycyjnie składnik ten był używany dla jego antyoksydacyjnych właściwości. Oddziaływał on również na system żołądkowo-jelitowy. Często był wykorzystywany do leczenia ran. Powszechnie używa się go również do łagodzenia skutków oparzeń słonecznych. Uznawany jest on również za najlepsze istniejące w naturze nawilżające mleczko na świecie.

Masło kakaowe
Najlepsze kremy na rozstępy zawierają w swoim składzie masło kakaowe. Jest to składnik wydobywany z ziaren kakaowca. Masło kakaowe zawiera naturalne antyutleniacze (występujące również w czekoladzie), które zapobiegają rozpadowi komórek. Znany od wieków środek zmiękczający był wykorzystywany do leczenia i nawilżania skóry, wystawionej na szkodliwe oddziaływanie środowiska zewnętrznego, w tym warunków atmosferycznych. Ze względu na swoje właściwości wykorzystywane jest jako dodatek do mydła, płynów do kąpieli, kremów, balsamów i środków w mleczku do nawilżania skóry.

Tłuszcz masłosza (shea butter)

Składnik otrzymywany z owoców (orzechów) drzewa Karite, rosnących jednie w Afryce (centralna część i regiony Sawanny). Naftowy, oleisty sok owoców jest w sposób tradycyjny wydobywany i przetwarzany. Składnik ten ma dużą zawartość kwasów tłuszczowych (stearynowych oraz kwasu oleinowego). Idealnie sprawdza się w stosowaniu na popękaną i wyschniętą skórę. Nie ma właściwości drażniących. Poleca się go zwłaszcza dla osób z suchą skórą.


DMAE

DMAE to skrót od nazwy dwumetyloaminoetanol, składnika uważanego za stabilizator antyutleniacza komórki, który redukuje stany zapalne skóry oraz zmarszczki. Ostatnie doniesienia świata naukowego wskazują na jego niekorzystne oddziaływanie na skórę. Pozorne wygładzenie skóry ma być według niektórych naukowców reakcją na pęcznienie fibroblastów – komórek skóry. Preparaty na bazie tego składnika mają według niektórych doniesień podobne właściwości do amfetaminy. Po ich używaniu mogą pojawić się efekty uboczne takie, jak bóle głowy, bezsenność, napięcie mięśni. Wiedząc to wszystko, warto zadać sobie pytanie – czy warto?

Kwas glikolowy
Kwas glikolowy jest powszechnie znanym kwasem owocowym, czerpanym z trzciny cukrowej. Składnik ten wykorzystywany jest w przemyśle, w stężeniu 70 procent i wyższym. Preparat nie jest stosowany w tych stężeniach na skórę. Już skład powyżej 10% jest niebezpieczny. Z kolei korzystanie z kwasu glikolowego w stężeniu poniżej 10% daje małe efekty. Prowadzone są tym samym badania nad bezpieczeństwem i skutecznością stosowania tego składnika.

Ekstrakt z nasion grejpfruta
Ekstrakt z nasion grejpfruta nie jest ani sokiem z grejpfruta ani olejkiem eterycznym. W rzeczywistości w kosmetologii używa się syntetycznego produktu. Uważanie go za składnik naturalny jest pomyłką. Do powstania ekstraktu z nasion grejpfruta wykorzystuje się jego miąższ, który poddaje się następnie działaniu chemicznych odczynników i katalizatorów. Procesy te przebiegają pod wysokim i gorącym ciśnieniem lub w próżni. Z tego też powodu ekstrakt z nasion grejpfruta budzi ostatnimi czasy wiele kontrowersji. W niektórych związkach ekstraktu z nasion grejpfruta odnaleziono znaki nienormalnych i podejrzliwych procesów.

Palmitoyl Oligopeptide
Trójpeptyd, którego stosowanie gwarantuje osiągnięcie lepszego wyglądu, bardziej młodzieńczego i rześkiego wyglądu skóry. Docierając do głębokich warstw skóry, stymuluje ją do produkcji kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Poprzez działanie na poziomie skóry właściwej jeszcze lepiej zwiększa jej gładkość oraz elastyczność. Składnik ten pomaga niszczyć wolne rodniki oraz zmniejszać w znaczący sposób widoczność rozstępów.

Palmitoyl Oligopeptide-3
Walka z procesem starzenia się jest walką z wiatrakami. Nie da się cofnąć tego, co już dzieje się na naszych oczach. Można jedynie spowolnić te zmiany. Preparat ten może łatwo w tym pomóc. Składnik ten stanowi fragment komórki kolagenu, który łączy się z komórkami skóry (fibroblastami), pobudzając w ten sposób skórę do produkcji kolagenu, wygładzając zmarszczki oraz redukując rozstępy. Efektem jest zdrowo i pięknie wyglądająca skóra.
Badania pokazują, że preparaty na bazie tego składnika działają równie skutecznie jak retinol, jednak bez posiadania jego skutków ubocznych (podrażnienia i wrażliwość na działanie promieniowania słonecznego). Inne wyniki badań wskazują na redukcję zmarszczek dzięki temu składnikowi aż o 68%.
Siegesbeckia Orientalis
Z rośliny tej pozyskuje się naturalny ekstrakt o działaniu pobudzającym syntezę kolagenu,  tym samym odtwarzającym strukturę tkanek. Składnik skutecznie leczy i łagodzi podrażnienia. Skazy i niedoskonałości skóry za sprawą jego systematycznego stosowania znikają. Składnik polecany i chętnie wykorzystywany!

Witamina A
Działa na skórę poprzez normalizację jej funkcjonowania oraz skuteczne jej nawilżanie. Składnik ten jest bardzo łatwo przyswajany przez skórę oraz zmieniany w kwas, który dostaje się głębiej do niej i podnosi przemianę materii występującej na jej poziomach i tym samym pobudza podział i renowację struktury skóry. Substancja wykorzystywana w niemal każdym kremie, czy produkcie kosmetycznym. Niezastąpiona.

Zostaw komentarz