Kosmetyki na cellulit – opis składników

Naprawdę rewolucyjne rozwiązania antycellulitowe wykorzystują ściśle określoną kombinację składników. Nowoczesne kosmetyki na cellulit zawierają witaminę A (działającą na skórę poprzez jej wygładzanie i pomaganie w likwidacji cellulitu), algi i kofeinę.

Dodatkowe składniki
Pozostałe składniki wykorzystywane w produkcji kosmetyków na cellulit to oczyszczona woda, olej z wątroby wieloryba, gliceryna, alantoina, kwas stearynowy, emulgator jarzynowy, witamina E, kwas glutominowy, benzoesan sodu, Glicyna, Gikgo Biloba, aloes, oliwa z pestek winogron, inozytol (witamina B8), alkohol cetylowy, sorbinian potasowy, karbomer, koper włoski, disodium EDTA, dimethicone, panthenol, trietanoloamina, sterat, kasztanowiec zwyczajny

Ekstrakt z kawy
Kofeina znana jest na całym świecie jako najpopularniejszy środek pobudzający, rozszerzający naczynia krwionośne. Jej działanie obejmuje rozkład komórek tłuszczowych. Pomaga usuwać toksyny, tłuszcz oraz niepotrzebne płyny z organizmu. Dzięki jej działaniu naturalne drogi metabolizmu organizmu są pobudzone. Składnik ten znany jest również z hamowania fosfodiesterazy, hormonu który pozbywa nasze ciało energii. Za sprawą załamania postępu tego procesu energia w komórkach jest używana sprawnie i efektywnie. Badania wskazują, że stosowanie doustne kofeiny nie daje możliwości dotarcia jej w skoncentrowanej formie do celu. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie jej w razie potrzeby miejscowo.

L-Carnitine
Niezwykle ważny składnik potrzebny w procesie metabolizmu, którego obecność jest konieczna, by     kwasy tłuszczowe dotarły do mitochondriów, gdzie są one spalane. Składnik wykorzystywany w licznych kosmetykach, gdzie współpracuje z ekstraktem z wąkrotki azjatyckiej, uzyskując efekt zdecydowanie lepszej przemiany materii. To składnik, który pobudza metabolizm i aktywizuje komórki do lepszego działania.

Ekstrakt z alg
Usuwanie cellulitu jest możliwe również dzięki temu składnikowi. Wykorzystywany jest on  w postaci morszczyna pęcherzykowatego, jak również brązowych alg z dna Oceanu Atlantyckiego. Działa jak doskonały preparat usuwający z organizmu substancje toksyczne. Znane są również od wieków jego właściwości odchudzające. Algi działają w głąb tkanek, uwalniając Twoje komórki od toksyn. Zwalniają je do Twojego krwiobiegu, skąd kolejno wydostają się one poza organizm. Poprawiają metabolizm i pomagają organizmowi w lepszym nadzorowaniu jego działania. Efekt jest oczywisty. Komórki tłuszczowe zostają rozbite, toksyny wydalone, a cellulit zmniejszony.

Wyciąg z papryki
Wyciąg z papryki był używany przez wieki do podnoszenia krążenia krwi. Odpowiednie krążenie w walce z cellulitem jest niezmierne istotne. Bez niego nie ma możliwości zwolnienia toksyn z organizmu, w takim układzie nie mogą być one usunięte, zostają ponownie wchłonięte przez komórki. Cel, dla jakiego używany jest produkt nie może zostać osiągnięty. Dlatego też znani producenci kosmetyków używają połączenia pieprzowca i kofeiny, by poprawić krążenie krwi. Taki skład pomaga również w odbudowie skóry i wzmocnieniu tkanek łącznych.

Witamina A
Witamina A działa korzystnie na skórę poprzez zwiększanie jej elastyczności i polepszania procesów regeneracji, służących do naprawy tkanek łącznych. Przenika ona w głąb komórki i działa na nią od wewnątrz, pobudzając produkcję kolagenu, jednego z najważniejszych budulców tkanki łącznej. Komórki są odbudowane i jednocześnie bardziej elastyczne, cellulit staje się mniejszy, ponieważ silne komórki nie pozwalają do jego wytworzenia.

Ekstrakt z zielonej herbaty
Zielona herbata była używana przez wieki, zwłaszcza w kulturze azjatyckiej, gdzie była powszechnie znana ze względu na swoje lecznicze właściwości. Dopiero w ubiegłej dekadzie wieku  produkt ten przyciągnął większą uwagę zachodnich pracowników naukowych i lekarzy. Od tej pory produkt ten cieszy się niesłabnącą popularnością.
Herbata znana jest ze swoich oczyszczających właściwości. Sekret jej właściwości ukryty jest w wysokich stężeniach polifenolu katechiny. Związkach chemicznych, które działają wraz z innymi substancjami nasilając utlenienie komórek, a zmniejszając stężenie komórek tłuszczowych. Uaktywnia ona zapasy tłuszczowe, które zostają spalone i zapobiega im dalszemu magazynowaniu. Wraz z nim zmniejsza się cellulit.

Masło kakaowe
Ten bardzo popularny składnik kosmetyków ma właściwości odżywiające i tonujące. Gdy Twoja skóra jest wyjątkowo dobrze nawilżona i odżywiona, inne składniki zdecydowanie lepiej na nią oddziałują. Mają one możliwość skuteczniej usuwać płyny zgromadzone w warstwach podskórnych i uwalniać ich z ubocznych elementów przemiany materii. Gdy Twoja skóra staje się zdrowsza, skuteczniej przewodzi produkty i składniki odżywcze w niższe warstwy tkanek, jednocześnie wpływając na zmniejszenie cellulitu.  Dzięki masłu kakaowemu Twoja skóra staje się bardziej gładka, nawilżona oraz silniejsza.

Ekstrakt ze skrzypu polnego
Skrzyp polny jako roślina występująca w środowisku naturalnym posiada w swoim składzie krzemionkę, podstawowy element budowy tkanki łącznej. Zwiększa on elastyczność skóry oraz wspomaga walkę z cellulitem. Był używany przez wieki jako produkt, który pomaga wzmacniać paznokcie, włosy oraz redukować oznaki starzenia się skóry.
Składnik ten pomaga w walce z cellulitem. Najczęściej wykorzystywany jest w produkcji kosmetyków. Używa się go również podczas kąpieli. Zapobiega zaburzeniom układu krwionośnego, poprzez wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych. Jaki związek ma to z cellulitem? Zaburzenia w cyrkulacji krwi sprzyjają występowaniu obrzęków, a te z kolei determinują powiększanie się problemu pomarańczowej skórki. Uwaga! Kąpiele ziołowe nie powinny być gorące!

Zostaw komentarz