Depilacja włosów łonowych

Pozbywanie się zbędnego owłosienia jest już od wielu lat bardzo popularne, i nawet mężczyźni powoli przekonują się do tego rodzaju zabiegów. Depilacja bikini uznawana jest za najgorszą, ponieważ jest najbardziej bolesna. Usuwanie włosów łonowych stało się na tyle popularne, że zostały nawet określone style takiej depilacji. Dlatego, usuwając włosy, możemy dobrać styl, który najbardziej nam odpowiada.

Pierwszym i chyba najbardziej znanym stylem czy sposobem, jest po prostu przycięcie włosów. Jeśli ktoś obawia się podrażnień skóry po maszynce czy bólu po depilacji woskiem taki styl jest jak najbardziej zalecany. Do jego wykonania wystarczą nam nożyczki oraz przydatny może być jakiś mały grzebyk. Może być też to np. elektryczna maszynka bądź przycinarka do brody lub wąsów, dzięki czemu zaoszczędzimy sobie mnóstwo czasu. Jeżeli jednak posługujemy się nożyczkami i grzebieniem, rozczesujmy włosy i podcinajmy jak robi to męski fryzjer. Po osiągnięciu upragnionego efektu, zalecane jest udanie się pod prysznic i oczyszczenie usuniętych włosków. Przy tej metodzie, czynności należy powtarzać co ok. tydzień.

Kolejnym stylem, chyba najbardziej popularnym jest Brazylijski Styl Nagi. Skierowany jest on do ludzi, którzy kompletnie nie lubią włosów łonowych i decydują się na ich całkowite usunięcie. Przy takim stylu można bez skrępowania nosić strój kąpielowy nie obawiając się o widoczne włosy w okolicach bikini. Sposobów takiej depilacji jest cała masa. Najbardziej znane są dwa. Golenie za pomocą maszynki czy innego ostrza lub depilacja woskiem.

1. Jeśli ktoś decyduje się na golenie ostrzem, należy pamiętać aby najpierw skrócić włosy do minimalnej długości. Zaoszczędzi nam to przede wszystkim bólu i czasu.
2. Przed goleniem najlepiej jest wziąć prysznic aby zmiękczyć włosy dzięki czemu będą łatwiejsze do golenia. Można użyć też specjalnych płynów, one też mogą nam pomóc.
3. Starać się golić „z włosem” i nie golić tej samej części kilka razy, ponieważ można bardzo podrażnić skórę. Jeśli mimo wszystko włosy nie chcą się usunąć należy użyć innej, ostrzejszej maszynki bądź delikatnie ogolić dane miejsce jeszcze raz.
4. Po wszystkim spłukać ogolone miejsce woda i nałożyć jakiś balsam bądź krem na podrażnioną skórę.

Druga metoda, która pomoże nam w Brazylijskim Stylu to depilacja woskiem. Metoda dobrze znana większości. Jest dość bolesna i kosztowna, dlatego nie każdy się na nią decyduję. Cały zabieg możemy przeprowadzić samemu w domu. Są do tego przeznaczone specjalne zestawy lub gotowe paski z woskiem. Wkładamy je do urządzenia, które rozgrzewa wosk i po paru minutach możemy nałożyć na cześć, którą chcemy poddać depilacji. Kiedy wosk połączy się z włosami, energicznym i pewnym ruchem odrywamy pasek ciągnąc go w przeciwnym kierunki niż rosną włosy czyli „pod włos” Jeśli jednak zabraknie nam odwagi i nie zdecydujemy się na własnoręczną depilacje, zalecana jest wizyta w salonie kosmetycznym. Możemy zapłacić parędziesiąt złotych więcej, jednak będziemy mieli pewność, że wszystko zostało przeprowadzone jak trzeba i być może nie będziemy narażać się na dodatkowy ból. Ból i pieniądze może zrekompensować nam oczywiście efekt. Uczucie gładkości może trwać nawet do 2–3 tygodni.

Depilacja laserowa może być także rozwiązaniem przy Stylu Brazylijskim. Jest to jednak już sprawa także kosztowna. Składa się ona z zabiegów w specjalnych salonach. Zabiegi trwają po kilkanaście minut i trzeba je powtarzać. Dlatego jest to już indywidualna sprawa każdego. Efekt na pewno potrafi zadowolić, ponieważ pozbędziemy się włosów na spory okres czasu. Decydując się na tą metodę przygotujmy się także na odchudzenie naszego portfela.

Łatka, trójkąt czy pasek to także określenia odnoszące się do stylów depilacji. Przy pomocy nożyczek czy elektrycznej maszynki można stworzyć „fryzurę”, która będzie odpowiadała osobowości. Jeśli dobrze radzimy sobie z brzytwą czy maszynką możemy spokojnie poeksperymentować i puścić wodze fantazji. Jaki będzie końcowy efekt, wszystko zależy od nas samych. Wzorów jest cała masa i można zaskoczyć inwencją partnera lub partnerkę.

Znajdą się także zwolennicy tzw. Stylu Naturalnego, który nie wymaga od nas zbyt wiele pracy. Skierowany jest on do ludzi, którzy lubią swoje włosy łonowe i chcą je pozostawić. Od czasu do czasu można tylko delikatnie je przyciąć aby nabrały określonego kształtu. Problemy pojawiają się mniej więcej po 20 roku życia, kiedy te włosy rosną znacznie szybciej i trzeba szczególnie dbać o to aby nie wystawały spod bikini. W dzisiejszych czasach, styl raczej mało popularny aczkolwiek pewnie znajdą się ludzie preferujący taki właśnie styl.

Możliwości depilacji miejsc intymnych jest cała masa, dlatego wystarczy trochę chęci, czasu i nie zawsze pieniędzy. Możemy dobrać nawet odpowiedni styl, który pozwoli nam czuć się dobrze. Różnorodność metod zapewnia nam też możliwość uniknięcia bólu lub zbyt dużego wydatku.

Zostaw komentarz