Tabletki na cellulit – prawda, czy fałsz?

Tabletki na cellulit mylnie są wiązane z lekami.
Występują one najczęściej pod postacią kapsułek, pigułek. Kuracje antycellulitową może uzupełnić krem na cellulit.

Mogą to być środki:

  • uszczelniające naczynia krwionośne,
  • przeciwobrzękowe
  • działające przeciwzapalnie.

Profesjonalna nazwa tabletek antycellulitowych to suplementy diety. Są to preparaty uzupełniające dietę, w jeden lub wiele składników odżywczych, ale nie zastępujące jej. Zadaniem suplementu jest uzyskanie określonego efektu, w naszym przypadku likwidacji cellulitu.

Suplementy diety występują nie tylko w postaci tabletek, ale proszków, plastrów, kremów, itp.

Usuwanie cellulitu polega na tzw. remodelingu tzn. sprzyja zmniejszeniu ilości tkanki tłuszczowej przy wzroście ilości i napięcia tkanki mięśniowej, obniża stężenie cholesterolu, działa immunostymulująco i przeciwnowotworowo.

Oczywiście wszystko to w niewielkim zakresie, choć działanie jest udowodnione. Należy ten związek traktować jako niezbędny element właściwego żywienia, lecz nie obiecywać sobie cudów.

Przemodelowanie tkanki może nastąpić tylko przy aktywnym wysiłku fizycznym, czyli spalaniu tłuszczu i stymulowaniu mięśni (to samo dotyczy innych związków np. „spalaczy tłuszczu”). Żaden z tych preparatów nie zapewnia wspaniałej sylwetki i pięknej skóry. Konieczna jest praca nad sobą, choć stosowanie suplementów jest korzystne.

Jak zwykle jest jeszcze druga strona medalu. Dlaczego? Okazuje się, że nadmiar nienasyconych kwasów tłuszczowych pochodzących z oleju słonecznikowego blokuje własne przemiany podobnych związków w organizmie i… jest szkodliwy. Poglądy lekarzy uległy więc diametralnej zmianie.

Reasumując, lekarze polecają suplementy, ale apelują o zachowanie umiaru i raczej o próbę korygowania pod tym względem własnej diety, a nie zastępowania nimi codziennego pożywienia.

Zostaw komentarz