Laserowe usuwanie rozstępów

Przyczyn powstawania rozstępów jest tak wiele, że problem z ich pojawieniem się na skórze ud, pośladków, brzucha oraz ramion dotyka wiele osób. Na fakt ich zaistnienia  wpływają czynniki hormonalne, w tym zmiany zachodzące w okresie ciąży oraz w okresie dojrzewania, znaczny wzrost masy ciała, który jest naszym udziałem w krótkim czasie,  zaburzenia w funkcjonowaniu tkanki łącznej. Na możliwość wystąpienia rozstępów mają również wpływ czynniki genetyczne.

Czy masz rozstępy?
Rozstępy raczej trudno pomylić z czymkolwiek innym. Są to charakterystyczne zmiany skóry i tkanki podskórnej, które pojawiają się w formie wrzecionowatych pasm, zgromadzonych na skórze ud, pośladków i brzucha. Niekiedy, na przykład podczas intensywnych ćwiczeń, nadmiernie rozciągają się i w konsekwencji zrywają się włókna kolagenowe na ramionach, czy pod kolanami. Wygląd zmian skórnych, nazywanych rozstępami, zmienia się. Na początku są one koloru czerwonego, z czasem ich barwa przechodzi w biel.
Mimo że rozstępy to problem kosmetyczny, walka z nimi się opłaca. Zwłaszcza w pierwszym fazie ich pojawienia się istnieje możliwość ich pełnego pozbycia się zanim staną się pomarszczone i zapadnięte i zanim „wnikną” głębiej do skóry. Wraz z procesem jej starzenia będą wyglądać one jeszcze gorzej, jeszcze bardziej będą widoczne. Poza tym im dłużej mamy rozstępy, tym walka z nimi jest trudniejsza.

Jak leczyć rozstępy?
Leczenie rozstępów odbywa się różnymi sposobami. Zaczynając od prostych, lecz równie często mało skutecznych metod, polegających na wcieraniu w nich różnych maści oraz kosmetycznych preparatów, a kończąc na zabiegach wykonywanych w gabinetach kosmetycznych oraz na zlecenie dermatologa. Profesjonalne sposoby na pozbycie się tego problemu to: regeneris (terapia komórkowa, która wykorzystuje osocze bogatopłytkowe dla autologicznej odnowy skóry), mezoterapia bezigłowa, peeling medyczny, endermologia (masaż wykonywany przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi kosmetycznych), mikrodermabrazja (mechaniczne złuszczanie naskórka warstwa po warstwie), IPL (impulsywna terapia świetlna) oraz najnowsza z metod i wydaje się, że najbardziej skuteczna – zabieg laserowy.
Zaczynając usuwanie rozstępów, należy mieć świadomość, że nie da się ich zlikwidować całkowicie. Wszystkie zabiegi służą temu, by w sposób znaczny poprawić wygląd naszej skóry, pozostawiając na niej tylko lekko widoczne małe blizny.

Jakie efekty daje laserowe usuwanie rozstępów?
Laserowe usuwanie rozstępów daje bardzo dobre efekty. Przeważnie, w większości przypadków wystarczy jeden zabieg, by w wysokim stopniu poprawić wygląd naszej skóry. W pozostałych, nielicznych przypadkach, gdy rozstępów jest wyjątkowo dużo, konieczne jest przeprowadzenie kolejnych zabiegów. Ostateczna ich liczba zamyka się jednak zazwyczaj w trzech, czterech. Między zabiegami laserowego usuwania rozstępów musi istnieć sześć miesięcy przerwy.
Efekt zabiegów nie jest równy dla każdej osoby. Uzależniony jest on od czynników genetycznych, od stopnia jędrności, elastyczności skóry. Mają na niego wpływ również takie aspekty, jak nasz sposób odżywiania, jak również styl życia.

Jak wygląda zabieg?
Laserowa walka z rozstępami nie jest bolesna. Zabiegi odbywają się pod znieczuleniem miejscowym, a gdy leczenie odbywa się na dużych powierzchniach, istnieje konieczność zastosowania znieczulenia ogólnego. Ten drugi przypadek wymaga pozostawienia pacjenta przez dzień w szpitalu. Przy znieczuleniu miejscowym właściwie już po kilku godzinach osoba poddająca się leczeniu może iść do domu.
Efekt zabiegu będzie zauważalny od razu po tym, jak z miejsc, gdzie był on przeprowadzany zejdą strupki oraz zniknie zaczerwienienie skóry.  Jako pierwsze odpadną strupki (po okresie około tygodnia), następnie pozostanie zaczerwienienie skóry, które z czasem również zniknie.

Zostaw komentarz