Depilacja wąsów

Zarost nad górną wargą, czyli tak zwane wąsy to relikt poprzedniej epoki w której większość mężczyzn z upodobaniem je nosiła. Był to symbol męskości, dodający pewności siebie tysiącom mężczyzn. Jednak co robić kiedy to kobieta zmaga się z problemem nadmiernego owłosienia na górnej wardze? Dzięki temu artykułowi dowiesz się w jaki sposób sprawić, żeby depilacja wąsów była szybka i skuteczna.

Depilacja wąsów może być równie szybka i skuteczna, co depilacja każdej innej części ciała. Nadmierne owłosienie na górnej wardze można usuwać na kilka sposobów – oto kilka z nich.

Kremy do depilacji
Krem do depilacji to sposób doskonały dla osób, które mają wrażliwą skórę i mała tolerancję na ból. Depilacja z użyciem kremu jest całkowicie bezbolesna i daje zadowalające efekty. Podczas wybierania odpowiedniego kremu do depilacji zwróć uwagę czy można przy jego pomocy depilować okolice twarzy. Kremy które nie są przeznaczone do tego celu mogą wywołać efekty uboczne oraz podrażniania.

Depilacja woskiem
Depilacja woskiem sprawia, że włoski odrastają przez dłuższy okres czasu niż w przypadku depilacji kremem, lecz jest ona o wiele bardziej bolesna. Jeśli zdecydujesz się na depilację woskiem to najlepiej jest ją wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Masz wtedy pewność najwyższej skuteczności i jakości usługi. Gwarantuje Ci to także mniejszy ból, ponieważ doświadczenie kosmetyczek w salonach sprawia, że są one w stanie sprawniej oderwać plaster z woskiem.

Depilacja laserowa
Jest to definitywnie najskuteczniejsza metoda depilacji wąsów, ponieważ usuwa niechciane owłosienie na stałe. Jednak depilacja laserowa ma też swoje minusy. Jest to między innymi cena, ponieważ jest to zabieg znacznie droższy od tradycyjnej depilacji. Musisz pamiętać także o tym, że depilacja laserowa jest skuteczna tylko wtedy jeśli niechciane owłosienie na górnej wardze jest ciemnego koloru.

1 Komentarz

  • Ja mam problem z owłsinie prawie na całej twarzy..pare włosków nawet na policzkach…
    Juz nie wiem co mam robić..

Zostaw komentarz