Depilacja laserowa – przeciwskazania

Depilacja laserem jest to prosty zabieg, który odbywa się niemal bezboleśnie.

Zapewne zastanawiasz się czy, aby na pewno rezultat depilacji jest gwarantowany. Otóż nie sposób jest przewidzieć jak laser zadziała na Ciebie. Każdy człowiek jest inny, a rezultat w dużej mierze zależy od tego jaki laser posiada salon kosmetyczny, ile przeszłaś zabiegów i jaki masz rodzaj włosów. Szacuje się, że około 70-80% owłosienia można usunąć już po 3-4 sesjach depilacji laserowej. Pamiętaj, że aby zabieg był udany musisz spełnić dwa warunki: mieć jasną karnację i ciemne owłosienie.

Depilacja laserem nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Pewnie słyszałaś historie o bliznach po depilacji laserowej – to kompletna bzdura. Możesz narazić się na blizny lub odbarwienia jeśli wykonujesz zabieg w salonie kosmetycznym, który ma kiepski sprzęt oraz słabo przeszkolony personel. W innym przypadku taka sytuacja nie ma prawa się stać, ponieważ depilacja laserowa jest w 100% bezpieczna dla człowieka.

Zanim dokonasz zabiegu musisz pamiętać o kilku rzeczach. Nie opalaj się przed zabiegiem, ponieważ opalenizna może powodować późniejsze odbarwienia. Przygotowując się do zabiegu zrezygnuj na kilka dni z jakiejkolwiek depilacji czy golenia miejsca, które masz zamiar depilować laserowo. W ten sposób laser będzie łatwiej namierzał Twoje włoski i efekt będzie lepszy. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – zapytaj o radę swojego dermatologa.

Zostaw komentarz