Co zrobić, by włosy nie wypadały?

Każdy włos prędzej czy później wypadnie. Dzieje się tak dlatego, że włos ma swój cykl wzrostu, który uzależniony jest od wielu czynników. Właśnie dlatego zaburzenia hormonalne mogą zakłócić naturalny schemat przebiegu tego procesu. W przypadku wypadania włosów, które nie jest powiązane ze zmianami chorobowymi, faza wzrostu skraca się i ponad 20% włosów przechodzi w stan uśpienia.

Są różne sposoby na wypadanie włosów.

Suplementy

Jeżeli martwi Cię odbicie w lustrze, ponieważ obserwujesz postępujące przyczyny łysienia). Suplementy składają się z naturalnych składników, w związku z czym nie powodują one żadnych skutków ubocznych.

Odżywki

To najczęściej lekkie emulsje, które nakładamy od połowy włosów, aż po końcówki. Sposób aplikacji jest bardzo istotny, aby nie obciążać skóry głowy. Jesienną porą dobre są te, których się nie spłukuje – dzięki temu włosy będą nawilżone, aż do następnego mycia.
Nowością w rytuale pielęgnacji są preparaty do stosowania na noc – gdy śpisz, Twoje włosy się regenerują. Rano wystarczy, że je umyć i możesz się cieszyć piękną fryzurą przez cały dzień.

Maski i koncentraty…

…czyli coś więcej niż zwykła odżywka. To specjalna, silnie skoncentrowana dawka substancji odżywczych do włosów przesuszonych i bardzo zniszczonych.
Najlepszy efekt da nałożenie maski lub ampułki na wilgotne włosy, a następnie zawinięcie ich w folię lub ciepły ręcznik na 15-30 minut. Dzięki temu łuski się „otworzą”, a włosy wchłoną niezbędne składniki. Polecamy do zastosowania produkty nawilżające, regenerujące i odżywcze. Taką intensywną kurację warto robić raz w tygodniu, zwłaszcza w okresie powakacyjnym i zimowym. Aby zamknąć łuski należy umyć włosy chłodną wodą, co dodatkowo nada im zdrowego połysku.

Olejki

Najlepiej chronić końcówki włosów specjalnymi olejkami pielęgnującymi. Mocno wygładzają i odbudowują, co sprawia, że nasze włosy są błyszczące i wyglądają na zdrowsze. W dodatku nie plączą się i łatwiej je rozczesać.
Suche włosy pokochają płynny jedwab, który w swojej ofercie ma obecnie wiele firm. Po ich zastosowaniu włosy nie puszą się, są gładkie i lśniące, mniej ich też wypada.

Dieta

Ponieważ to co wkładamy do środka naszego ciała bezpośrednio wpływa na nasz wygląd – musimy koniecznie przemyśleć to zagadnienie. Prawidłowe odżywianie, branie niezbędnych witamin i nawilżanie są ważnymi czynnikami poprawiającymi wygląd. Dla zdrowych włosów należy spożywać wysokobiałkowe produkty, takie jak rośliny strączkowe, orzechy i nasiona. Jeść produkty bogate w witaminę B lub zażywać je w formie tabletek. Korzystne również jest spożywanie świeżych warzyw i owoców.

Zostaw komentarz