Cellulit w ciąży

Z chwilą gdy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży, wiele się w twoim życiu zmienia. Symptomy tego, że będziesz spodziewać się dziecka są na ogół powszechnie znane. Nie wszystkie jednak są równie dobrze poznane, na przykład cellulit. Bardzo silnie nacierający wróg Polek także i w tym przypadku nie daje za wygraną. Cierpi z jego powodu wiele kobiet w ciąży.

Jak to jest z tym cellulitem?
Wiesz, jak wiele osób łączy występowanie cellulitu ze zbyt dużą wagą, nazywając ten defekt kosmetyczny dysfunkcją w działaniu skóry i warstwy podskórnej grubszych osób? Jednak ty z pewnością wiesz, że nie ma on nic wspólnego z ilością kilogramów. Niektóre z nas stwierdzą nawet, że nieestetyczne zbitki tłuszczu zgromadzone na tylnej części nóg są naturalną częścią kobiety. Stają się czymś tak powszechnym, że trudno z tym walczyć. Jak jednak przedstawia się ta kwestia, jeśli jesteśmy w ciąży? Cellulit ma ogromne pole do popisu. Szybkie nabieranie na wadze sprawia, że komórki tłuszczowe zgromadzone w warstwie podskórnej stają się większe. W ten sposób tworzy się tak zwana pomarańczowa skórka.
Z medycznego punktu widzenia nie jest to problem, z jakim powinni walczyć lekarze. Cellulit stanowi, według nich, jedynie normalny depozyt tłuszczu zgromadzony w ludzkim organizmie.

Skąd się pojawia?
Przyczyny pojawienia się cellulitu? Będą różne w zależności od tego, gdzie o nie zapytamy i od kogo będziemy oczekiwali odpowiedzi. Lekarze zazwyczaj jako przyczynę podają: zbyt monotematyczną dietę oraz małą ilość ruchu. W najbliższym salonie kosmetycznym czy salonie SPA dowiemy się, że problem tkwi w nieprawidłowej budowie komórek tłuszczowych, złej cyrkulacji wody w organizmie oraz w licznie zgromadzonych w niej toksynach.
Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że cellulit jest problemem typowo kobiecym. Niezmiernie rzadko dotyka on mężczyzn. Wynika to przede wszystkim z innego sposobu magazynowania tłuszczu u mężczyzn i u kobiet. Wpływ ma również genetyka. Istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że jeśli problem cellulitu dotyczył naszej matki, to również będzie dotykał nas.

Walka z cellulitem
Gdy rozpoczynając walkę z cellulitem, już na samym początku zakładamy niespotykanie dobre efekty, najprawdopodobniej bardzo szybko się zawiedziemy. Trzeba sobie powiedzieć wprost, że nie ma jednej dobrej metody walki z tą dysfunkcją kosmetyczną. Cudowny krem na pewno nie wybawi nas szybko z problemów, bo po prostu taki nie istnieje.
Poprawa kondycji naszej skóry jest możliwa tylko wtedy, kiedy zaczniemy kompleksową walkę z problemem. Przede wszystkim należy zmienić sposób odżywiania się oraz połączyć go z odpowiednimi ćwiczeniami, które będą zmniejszać ilość zbitych komórek tłuszczowych. Tak zwany zdrowy tryb życia jest wskazany tym bardziej wtedy, kiedy jesteśmy w ciąży. Tym sposobem nie tylko pozbędziemy się niechcianej pomarańczowej skórki, poprawimy również warunki rozwoju naszego małego dziecka.
Jednak co zrobić, jeśli zdrowo się odżywiamy, trzy razy na tydzień ćwiczymy, a cellulit tak, jak był, tak jest? Może sięgnąć po reklamowane środki, takie jak Usuwanie cellulitu w takim przypadku również w ciąży może zakończyć się satysfakcjonującymi efektami.

Zostaw komentarz